חמשושלים של זהב

בשבוע שעבר הייתי בסיור עיתונאים שנערך לרגל פסטיבל "חמשושלים", שיערך בעיר הבירה ירושלים לאורך כל חודש דצמבר.

מה זה "חמשושלים"?

מדובר בפסטיבל, במסגרתו בכל אחד מהחמשושים של דצמבר (חמישי-שישי-שבת) תוצענה פעילויות, אירועי תרבות ואטרקציות מיוחדות למבקרים בעיר.

השנה הפסטיבל בסימן קולינריה (איזה כיף!) – שפע של אירועי תרבות עד השעות הקטנות של הלילה, חבילות סוף שבוע אטרקטיביות במיוחד בבתי המלון בירושלים והתגייסות מרשימה ביותר של עשרות מסעדות, ביניהן מוסדות קולינריה ירושלמים ותיקים וידועים (פירוט בהמשך הפוסט).

 אנחנו "טעמנו" מעט מן הפסטיבל וביקרנו במס' מקומות שמשתתפים בו.
תחנה ראשונה: מוזיאון ישראל.
המוזיאון הולך להיות פתוח לקהל הרחב ולהציע סיורים בחינם למבקרים, תוך כדי "טעימות" מתערוכות שונות המוצגות שם, הכל בהקשר הקולינרי (פירוט בהמשך).
הנה כמה תמונות שצילמתי במהלך הסיור שם:
תחנה שניה: עיריית ירושלים.
שם קיבל את פנינו ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, והסביר לנו את חשיבות פסטיבל זה ואחרים לתיירות בירושלים.
תחנה שלישית: מוזיאון יהדות איטליה.
מקום מקסים, עם הרבה פריטים מיוחדים שמסמלים את יהדות איטליה ובית כנסת איטלקי משוחזר. סיימנו בהופעת אופרה קצרה ומצוינת (פרטים בהמשך).
תחנה רביעית: מסעדת ראג'ה.
מסעדה גרוזינית מעולה, שמציעה אוכל מסורתי באיכות גבוהה ובאווירה נעימה וכיפית.
הנה כמה מהמאכלים שטעמנו שם:
את הסיור קינחנו ב-יאמק"א ומסתבר ש…
I't's really fun to stay at the Y.M.C.A
בניין יפהיפה, שמסמל את טיפוח הידידות בין שלושת הדתות – יהדות, נצרות ואיסלם.
מה הם מציעים במסגרת הפסטיבל? פרטים בהמשך…
כפי שאתם מבינים, זאת הייתה רק טעימה קטנטונת מפסטיבל חמשושלים.
פירוט על שלל האירועים וההטבות תוכלו למצוא כאן: http://www.hamshush.jerusalem.muni.il/

הנה כמה המלצות ל"חמשוש קולינרי" רווי תרבות ואמנות (מתוך הקומוניקט):

בחמישי בערב:

חמשושלים במוזיאון ישראל – לילה טעים וחמים  במוזיאון – כשאוכל ואמנות נפגשים

בימי חמישי בערב 1.12, 8.12, 15.12  בשעות 01:00-21:00 .

כניסה וסיורים חינם, טעימות בתשלום סמלי

מנה ראשונה: מרק מעשה אמנות  ב"תבלין ירושלמי"

מרק תפוחי אדמה חורפי או מרק עגבניות אמנותי (10 ₪) שנעשו בשלמות לא מתקבלת על הדעת, מוגשים במסעדת מנספלד ליד הפסל "ליבת התפוח" ונאכלים בכניסה לאודיטוריום ע"ש שפרינגר על רקע מוזיקת עולם, מוזיקה יהודית ומוזיקת ג'אז בביצוע ההרכב "תבלין ירושלמי"

מנה עיקרית: "טועמים בעיניים" – סיורים מודרכים באולמות האמנות

סיור מעורר תיאבון וחשק שבו תוזמנו להתבשם מריחות הדגים והיין של הפונדקים בהולנד במאה ה-17, להצטרף לשולחנה של גברת מפריז במאה ה-19, לנגוס (כאילו) כריך מהמזנון המהיר של טום וסלמן (אם אפשר עם פחית באדוויזר וסיגריה) משנות ה-70, להיאחז בבדל התפוח של קלאס אולדנבורג, לכתוב ביקורת על הסביח שמכין שחר מרקוס במטבח של האמנות הישראלית ועוד ועוד לטרוף בעיניים

הרשמה לסיורים בעמדת המודיעין בקארדו; יציאה מהפסל "נמרוד" בשעות 22:00,  23:00, 24:00  

קינוח: מסתורי ומפנק בתערוכה ״פנס הקסם״

סיור מתוק וחולמני ובו בין השאר ריחוף על סוסי נדנדה, הליכה לאיבוד מאחורי וילונות כבדים, ציפה  על המים, שקיעה במדיטציה עם נר, מנוחה על ריסים, שיטוט ביערות אפלים וכו'

הרשמה לסיור ויציאה אליו בעמדת המודיעין בקארדו בשעות 22:00,  23:00, 24:00

לרעבים באמת

מנת סופריטו במסעדת מודרן שבביתן הכניסה (25 ₪)

מנת "מרק בצל בלחם" במסעדת מנספלד (25 ₪)

ב ת י א ב ו ן !

בשישי בבוקר ובצהרים :

אוכלים בירושלים" – מוזיאון מגדל דוד  –

מפגשים וסיורי שוק ,עם עזרא קדם,שמיל הולנד, אלינוער רבין, שי זלצר, משה בסון וטובה דיקשטיין  

המפגשים ייערכו בימי שישי  2.12, 9.12  ו-16.12 בשעות 10:00 ו13:00.

הסיורים יתקיימו בימי שישי בשעה 11:15.

מוזיאון מגדל דוד מקיים במסגרת חמשושלים  מפגשים עם שפים וחוקרים בתחום הקולינריה בשילוב סיורי שוק. המפגשים יעסקו באוכל ובישול בירושלים מתקופת המקרא ועד המטבח הירושלמי העכשווי יחד עם טעימות אופייניות ולצדם סיורים בעקבות שווקים לאורך ההיסטוריה בירושלים ועד שוק העיר העתיקה של ימינו, עם בכירי המדריכים של מוזיאון מגדל דוד.

יום שישי  2.12

10:00 שמיל הולנד – המטבח הירושלמי כמטבח של מהגרים.  

שמיל הולנד, שף וחוקר אוכל, יספר את סיפורו של המטבח הירושלמי כשילוב בין המטבח המסורתי למטבח של מהגרים, על התוצאות המעניינות והטעמים המענגים.

11:15 סיור "עושים שוק בירושלים" בסמטאות העיר העתיקה.מפגש מיוחד עם שוקי העיר העתיקה של ירושלים למן התקופה הרומית ועד לצבעים והריחות של השוק בימינו.  נפתח בעלייה לתצפית מרהיבה במצודה. מכאן ממשיכים לסיור מתובל ניחוחות וסיפורים ברחוב דוד –  בזאר העיר העתיקה – ונסיים בקרדו הרומי-ביזאנטי – רחוב החנויות של ירושלים מלפני אלפיים שנה.

13:00 משה בסון-  מחוביזה עד מרשמלו ומה לפריקה ולמדורת ל"ג בעומר. משה בסון, שף מסעדת אקליפטוס, יתבל את המפגש באנקדוטות וסיפורים פיקנטיים על אוכל ירושלמי מתקופת התנ"ך וחז"ל ועד ימינו. בסון יספר על השפעות האוכל הירושלמי על מטבחים ברחבי העולם ומה בין האוכל במשנה לעפרה חזה?.

יום שישי 9.12

10.00 שי זלצר – גבן וגיבנות טעמים וסיפורים

שי זלצר, גבן, יספר על הקשר שבין המקום והטעם ובין הגבינות המופיעות במקרא לחדשנות המאפיינת את הגבינות העכשוויות בישראל. על המסורות הערביות והגבנים הישראלים ועל האקו-סיסטמה של הרי יהודה.

11:15 סיור "עושים שוק בירושלים" בסמטאות העיר העתיקה עם מדריכי מגדל דוד

13.00 טובה דיקשטיין – סיפורים ומתכונים מהתלמוד הירושלמי. טובה דיקשטיין היא מומחית לאוכל ארץ ישראלי קדום, שתיקח אותנו לתוך הקדרות של הנשים שבישלו בבית ובחצר. היא תספר על המאכלים של האוכל הקדום, את אלה שאכלו בארוחה יומיומית פשוטה ואת אלה שבארוחה החגיגית. דיקשטיין תתבל את המפגש בסיפורים ו"רכילות" מהווי החיים של הנשים בחצר המשותפת ועל אמונות תפלות שעזרו להצלחת התבשילים.

יום שישי, 16.12

10:00 עזרא קדם – ההשפעות הירושלמיות על המטבח הישראלי העכשווי. סיפור התפתחות מטבח הגורמה של השף עזרא קדם לצד השפעות המטבח היהודי, הערבי והירושלמי .מסע של התעקשות על חומרים מקומיים והפיכת הירקות והתבלינים לכוכבי המטבח.

11:15 סיור "עושים שוק בירושלים" בסמטאות העיר העתיקה עם מדריכי מגדל דוד

13:00 אלינוער רבין- ירושלים הסיפור הקולינרי. אלינוער רבין, מחברת ספרי בישול רבים והספר "ירושלים הסיפור הקולינרי", תשתף את הקהל בחוויות גסטרונומיות ירושלמיות,דמויות צבעוניות, בשלניות וטעמים מיוחדים.

מחירי השתתפות מיוחדים לחמשושלים: מחיר מפגש: 40-45 ₪ מחיר למפגש + סיור 65-55 ₪

כל המידע באתר מוזיאון מגדל דוד www.towerofdavid.co.il

הזמנת מקומות בטל. 6265333- 02 וגם 2884* הזמנת קבוצות בטל. 02-6265327

בחמישי שישי-שבת אחה"צ ב16:00  – טקס תה במסעדה  בימק"א –

בנין ימק"א,שהוקם ב1878 ,עם הקשתות,הסמלים  ומגדל התצפית ,הוא אחד הבניינים היפים בירושלים וגם סמל לטיפוח ידידות בין נוצרים, מוסלמים ויהודים באמצעות פעולות כמרכז תרבות  רוח ,חברה וספורט.

באולם האלגנטי והמהודר של המסעדה בימק"א יתקיים מדי חמישי-שישי-שבת בשעה 16:00, בסופי שבוע של "חמשושלים" ,טקס תה מסורתי באווירה ייחודית וקסומה. למבלים יציעו סוגי תה שונים בכלים מסורתיים ומגשי עוגיות ועוגות נפלאות שיוגשו באווירה חמה וייחודית לרקע צלילי מופעי ג'אז חיים  באולם המסעדה.

 45 ₪ לאדם – כולל תה קפה,קינוחים ומופע גאז'. רחוב המלך דוד 26, ירושלים. 02-5692692.

כל הזמן –

גם השנה לוקחים אתר המסעדות הישראלי 2eat ושירות הזמנת מקום במסעדה – Click a Table – חלק פעיל בפסטיבל, ויחד עם המבקרים הרבים בעיר, חוגגים את חמשושלים במסעדות.

מסעדות רבות בירושלים מציגות השנה את הפרשנות שלהן למנות ירושלמיות חורפיות: ממרק ארטישוק ירושלמי ועד קרם ערמונים עם קצפת וציפוי שוקולד – המנות המיוחדות יוצעו תמורת 25-35 ₪. בנוסף מכינות המסעדות תפריטים מיוחדים לימי הפסטיבל, שיסתכמו ב-78/118 ₪ לארוחה.

אז נתראה בירושלים.

המסעדות, בתי הקפה והברים המשתתפים בפסטיבל חמשושלים 2011

מרבד הקסמים- כשר

בשנת 2006 נפתחה מרבד הקסמים ברחוב עמק רפאים שבשכונת המושבה הגרמנית בירושלים, ומאז ועד היום היא שומרת על הצביון הירושלמי הייחודי, על טהרת המטבח התימני בפרט והמזרחי בכלל ועל שירות מסור.
התפריט של מרבד הקסמים מציע לסועדים מנות ביתיות וחמות כמו חומוס עם מגוון טעמים, סלטים שממלאים את השולחן, מרק בשר תימני כמו של סבתא וגם מרק קובה אדום או חמוסתא כמו של סבתא אחרת, ירקות ממולאים, מלווח ורסק עגבניות, מג'דרה, במיה, קוסקוס וירקות, שישליק בקר או עוף ואפילו מעורב ירושלמי.
למרבד הקסמים מרפסת גדולה המוקפת חלונות שקופים, שממנה ניתן ליהנות בכל מזג אוויר – קיצי או חורפי. מבעד להם נשקף הרחוב הירושלמי, שמשלים את האווירה הירושלמית האמתית.
שעות פתיחה:  א'-ה': 10:00-24:00 , ו': 08:00 עד שעה לפני כניסת השבת.
עמק רפאים 42, המושבה הגרמנית, ירושלים, 02-5670007

לה בוקה- כשר

מסעדה המתמחה בבישול גורמה בסגנון לטיני. המסעדה מציעה תמהיל של ריחות וטעמים של מאכלים מכל מדינות דרום אמריקה תוך כדי עריכת שינויים במנות על מנת שיתאימו לחיך הישראלי.
שעות פתיחה: א'-ה' : 11:30 עד אחרון הלק'; ו': 11:00-שעה לפני כניסת השבת; שבת: שעה וחצי אחרי צאת השבת עד 00:00.
עמק רפאים 46, ירושלים, 077-2147755.

http://www.2eat.co.il/La%20boca

סופיה מלון ענבל- כשר

המסעדה נמצאת בקומת הלובי של מלון ענבל, פונה לנוף הירוק של גן הפעמון ולחומות העיר העתיקה, נוף ירושלמי של צריחי הכנסיות ותחנת הרוח בימין משה.
סופיה היא מסעדת דגים חלבית כשרה, השמה דגש ותשומת לב ניכרת על בישול עם חומרי גלם טריים ומקומיים בהשראת המטבח הניו יורקי. המסעדה מתמחה בהכנת מטעמי גורמה: דגי ים טריים, פסטות רכות, ירקות טריים ולחם הנאפה במקום. איציק מזרחי, השף הראשי של המלון, הוא בעל ניסיון עשיר ובינלאומי ומקבל את השראתו מהעיר הקוסמופוליטית ניו יורק.
המלון עורך אירועים באולמות מפוארים, עד 800 איש בקוקטייל קבלת פנים ועד 600 איש סביב שולחנות.
כמו-כן, המלון מעניק שירותי קייטרינג למשרד החוץ ואחרים.

שעות פתיחה: א'-ה' : א' – ה': 12:30-22:30 , ו': 10:00-14:00 , ש': מצאת שבת עד 22:30.
ז'בוטינסקי 3, מלון ענבל, ירושלים, 02-6756777.

http://www.2eat.co.il/sofia/

ממילא דליקטס

בלב לבה של ירושלים, ברחוב שלומציון המלכה, מציעה ממילא דליקטס מזון מהיר אך איכותי, בריא, וטעים, שניתן לקחת הביתה או לאכול בנוחות במקום.
בתפריט של ממילא דליקטס: בשרים מעושנים, תבשילים, עופות, מרקים ורטבים ייחודיים. בין המנות המיוחדות שלנו תמצאו הודו מעושן, קורנביף, בשר כבוש בסגנון בריטי, כתף נוסח פסטרמי, נקניקיות עגל, המבורגר ביתי, חמישה סוגי כנפיים ועוד. מומלץ לנסות את הסנדוויץ' מיקס בבאגט כפרי ואת שאר סנדוויצ'ים בהרכבים שונים, שאנחנו מכינים לכל לקוח לפי בחירתו האישית. גם ילדים מקבלים בממילא דליקטס יחס הולם עם מנות מיוחדות שמותאמות להם: נקניקיות, המבורגרים, שניצלונים, צ'יפס ואחרות.
שעות פתיחה:  יום א' – יום ד' 22:00 – 11:30, יום ה' 01:00 – 11:30, יום ו' בימי הקיץ – ולהזמנות קייטרינג בלבד, שבת כשעה לאחר צאת השבת – 01:00.
שלומציון המלכה 15 , ירושלים, 02-6240346

בלאק בר בורגר

המסעדה יכולה להכיל עד 150 סועדים רעבים, בנוסף לחדר הפרטי המפואר המיועד ל-8 סועדים. העיצוב הייחודי לסניפי הרשת, משלב משחקים של שחור ואדום עם תאורה מתוחכמת ומציע שפע אפשרויות של ישיבה: בסמוך לבר, סביב שולחנות רגילים, על ספסלים או בבוטים סגורים למחצה.
אבל הכי חשוב – האוכל… בוקששתר דואג לכם, חובבי ההמבורגר והבשר, עם 11 סוגי המבורגר ומנות בשר, העשויים מחומרי גלם מעולים, תוך הקפדה על דקויות בתהליך הכנתם.
שעות הפתיחה: 12:00 עד אחרון הלקוחות.
שלומציון המלכה 18, ירושלים, 02-6246767.
http://www.2eat.co.il/hamshushalaim2010/

החצר- כשר
מסעדת שף ים תיכונית המתמחה בבשרים על הגריל, תבשילי קדירה ודגים. בראש המסעדה והמטבח עומד השף מוטי אוחנה- בוגר בית הספר הגבוה לבישול "קורדון בלו" ובעל 13 שנות ניסיון בתחום הגסטרונומיה בארץ ובחו"ל. בעבר כיהן מוטי כשף במסעדת "צ'אקרה" הירושלמית ולימים, בשיתוף עם השף פיני לוי, פתח את מסעדת "אצל פיני בחצר", הירושלמית במתכונת כשרה. כיום, מגיש מוטי במסעדת "החצר" מטבח יצירתי ועכשווי המאחד בתוכו, באופן מקורי, מטבח ים תיכוני עם השפעות ישראליות תוך שימוש במיטב התוצרת המקומית ובחירה קפדנית של פרודוקטים איכותיים.
שעות פתיחה: א'-ה': 12:00-17:00 , 18:00-24:00, ו': 12:00 ועד שעה לפני כניסת שבת, ש': שעה אחרי כניסת השבת ועד 00:00.
דרך בית לחם 7, ירושלים, 02-6719922.
http://www.2eat.co.il/hachazer/

עין כרם המתוקה

בכפר אותנטי עתיק וקסום מוקף יערות, כנסיות ובתים עתיקים שוכנת חנות שוקולד וגלידריה חלומית. אתם מוזמנים לביקור מתוק ומעניין ולגלות כארבעים סוגי פרלינים, טראפלס, פירות יבשים בשוקולד, קליפות הדר, יינות, קפה מצוין וגלידה איטלקית- ביתית אמיתית. השוקולדים שלנו טריים וטבעיים לחלוטין, עם שמנת טרייה, ללא חומר משמר או צבע מאכל, ובעלי איכות וטעם בלתי נשכחים. וכל זאת באווירה פסטורלית עם אופציה לשוקו חם מעולה.
שעות פתיחה: א'-שבת: 09:30 – 19:30.
מבוא השער 2, מרכז עין כרם, ירושלים, 077-2006660.
http://www.2eat.co.il/sweetnkarem/

פונדק עין כרם

מסעדת פונדק עין כרם בירושלים היא מסעדה ותיקה השוכנת במבנה חדש הכולל גינה ירוקה, מרפסת יפהפייה וחדר מיוחד לאירועים פרטיים ועסקיים. המסעדה מתמחה בהכנת מנות מיוחדות מן המטבח האיטלקי ומציעה ארוחות בוקר, מגוון פיצות, פסטות ופוקצ'ות לצד מנות בשריות, כגון אנטריקוט, חזה עוף טרי והמבורגר.
שעות פתיחה: א'-שבת 9:30 עד אחרון הסועדים
המעיין 9, ירושלים, 02-6431840
http://www.2eat.co.il/hamshushalaim2010

קפה פרדיסו

קפה פרדיסו נוסד לפני כ-15 שנה ברחביה, היה מן הראשונים שהעזו לפתוח בשבת. הפגנות החרדים גרמו לקפה לעקור למשכנו הנוכחי, וכך הפך המקום הפשוט ונטול הפוזה למעוז האליטה החילונית. בשבת בבוקר המקום עמוס לעייפה במשפחות של עורכי דין ואנשי עסקים מקומיים ובילדיהם שהגיעו מתל אביב כדי לפגוש את ההורים, החברים והשכנים.
אריק בלום, הבעלים, הוא פריק של חומרי גלם. הרקע הקולינרי כטבח באוקיינוס והחינוך של האמא הרומנייה בא לידי ביטוי בתפריט מעניין עם טעם של בית ירושלמי מהצד היותר אשכנזי של המפה. מזטים של מטיאס בשמנת לצד עלי גפן חמצמצים.
שעות פתיחה: יום א' – יום ד' 24:00 – 12:00, יום ו' 24:00 – 10:00, שבת 01:00 – 11:00.
קרן היסוד 36 , ירושלים, 02-5634805
http://www.2eat.co.il/cafeparadiso/

פיצה בריבוע

בשנת 2009 פתחו בעליי "קפה פרדיסו", את הפיצריה שלהם בסמוך למסעדה. הפיצריה מנווטת על ידי חומרי גלם איטלקיים בלבד.
הפיצריה "P בריבוע", הוכתרה על ידי המגזין "על השולחן", כ"פיצריה הטובה בירושלים" בגיליון יוני 2010.

שעות פתיחה: יום א' – שבת 24:00 – 12:00
קרן היסוד 36 , ירושלים, 02-5635555.

ג'קוב פיצה

מסעדת ג'קוב פיצה הירושלמית מתמחה בהכנת פיצות איכותיות ומפנקות תוך הקפדה על שימוש בחומרים הגלם האיכותיים והטריים ביותר.
שעות פתיחה: יום א' – שבת 24:00 – 10:00.
שער יפו 17, ירושלים, 02-6275540

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=20001

באקפה

באקפה הוא בר קפה וביסטרו חלבי, איכותי וכשר, הממוקם בדרך בית לחם שבשכונת בקעה בירושלים.
זהו ביתם השני של תושבי השכונה הירושלמית, שנהנים לבקר בו בכל שעות היום. לצדם מגיעים אלינו אורחים משאר חלקי העיר ומחוצה לה. מקפה חם בבוקר ועד ארוחת בוקר דשנה, מארוחת צהריים מהירה לבד או עם חברים ועד ארוחת ערב נעימה – שעריו של באקפה פתוחים עד חצות וכולם מוזמנים להצטרף..
שעות פתיחה: יום א' – יום ה' 24:00 – 07:00, יום ו' 07:00 – שעה לפני כניסת שבת , שבת מוצ"ש – 24:00
דרך בית לחם 92 , ירושלים, 02-6727345

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=20000

מלון בוטיק אלגרה

בחלל המרכזי של מלון בוטיק אלגרה נמצאת המסעדה בה מוגשת ארוחת הבוקר מעשה ידי השף.
מדי ערב אנו מציעים לאורחינו חוויה קולינארית מיוחדת. השף, ירון וינקלר, מכנס את אורחיו לסעודה אינטימית ומשותפת. וינקלר מרכיב מדי יום תפריט עשיר ומנות מיוחדות – המטבח שלו משקף את הרי יהודה, את עין כרם, את העונות המתחלפות וכמובן את אופי ורוח המקום. הסועדים מוזמנים לסעוד בשולחן השף או בשולחנות פרטיים.
הארוחה נוצרת ומוגשת אל מול הסועדים, תוך שיחה קולחת ושיתוף בסודות המקצוע. האווירה המיוחדת והאוכל הנפלא יוצרים חוויה בלתי נשכחת המשלימה את חוויית האירוח בבוטיק אלגרה.
מומלץ לשלב בארוחה יין ממגוון היינות המובחרים ממרתף היין הפרטי של אלגרה ובהתאמת השף.
דרך האחיות 13 עין כרם, ירושלים, 02-6500506

http://www.hotelalegra.co.il/

השיפודיה- כשר

מסעדת הבשרים מהוותיקות בירושלים. סמוכה לשוק מחנה יהודה ולשכונות הפסטורליות באזור. השיפודיה מנוהלת בידי הבשלנית יהודית , יהודית מכינה במו ידיה המיומנות את הסלטים הנפלאים בעלי הטעמים המייחדים את המסעדה. במסעדה טאבון יחודי לאפיית הפיתות העירקיות שנאפות במיוחד לכל אורח.
הבשרים, הירקות והירק נבחרים בקפידה מדי בוקר מהדוכנים המדהימים של שוק מחנה יהודה. המסעדה מתאימה לאירוח קבוצות איכותיות של עד 40 סועדים.
שעות פתיחה:  א' – ה': 11:00 – 23:00
הערמונים 5, פינת אגריפס (מחנה יהודה), ירושלים, 02-6254036

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=15555

בין הקשתות- כשר

במאה ה-13 , לאחר גירושם של הצלבנים מארץ ישראל, החלו הממלוכים (1517-1250) בעבודות בניה ופיתוח בירושלים, בעיקר באזור הסמוך להר הבית. בשל הבדלי הגובה שבין הר הבית וחלקי העיר שסביבו, היה ההר מחובר לפני תקופתם לשאר חלקיה של העיר בשני שערים בלבד- שער השלשלת ושער המשגיח. החל משלהי המאה ה-13, ובעיקר במהלכן של המאות 14-15, הביאו את חלקי העיר הצמודים להר הבית לגובהו של ההר. עבודה זו נעשתה ע"י בניית מערכות של קמרונות וקשתות הנראים בכל האזור ובמיוחד במנהרותהכותל, על הקמרונות והקשתות הללו נבנו בניני העיר הצמודים לכותל.
מסעדת בין הקשתות היא המערבית מבין מערכת הקמרונות ובעקבות הממצא במסעדה למדו על עוצמת העבודות באותן מאות. מלבד מבנה המסעדה עצמו, נתגלו במקום שרידים המעידים שהמקום שימש גם כבית-בד בימי הביניים, שכיום כבר לא נותרו ממנו שרידים.
בין המנות המומלצות: גליליות חצילים בגריל במילוי לבנה ברוטב פסטו, סטייק טונה צרובה ברוטב יין אדום, בליווי פלחי בטטה מקורמלת ופטריות מוקפצות, פילה סלמון ברוטב טריאקי, ולקינוח עוגת טריקולד.
בנוסף להיצע הרחב והמגוון שתפריט המסעדה מציע, המסעדה מתמחה באירועים באווירה אחרת, ומיקומה של המסעדה רק מעצים את האווירה והחוויה.
שעות פתיחה: א'-ה' 09:00-18:00
הגיא 174, מתחם הכותל המערבי, ירושלים, 02-6288680

http://www.2eat.co.il/bta/

גבריאלה

מסעדה שף חלבית איטלקית וכשרה למהדרין (בית יוסף). היא שוכנת במדרחוב בן שטח, ומביאה איתה רעננות צעירה וחדשה לאזור כולו.
המקום מעוצב בחן אלגנטי ומודרני, עם רצפות פרקט מעץ, ריהוט עץ המשולב עם כסאות עור לבנים ויפים, תאורה חמה ואינטימית וחלל מרווח בן שתי קומות. ל"גבריאלה" יש גם מרפסת פאטיו מקסימה ושובת לב, המתאימה לישיבה נעימה בחוץ. שירות מקצועי ומחויך יקבל את פניכם ויגיש לכם את ארוחתכם, בעודכם מתרווחים ונהנים.

על המטבח מנצח השף ז'אק דיין ובתפריט המפתה של המקום תמצאו שלל מנות טעימות ומושקעות.

שעות פתיחה יום א' – יום ה' 23:00 – 08:30 / יום ו' 08:30 – שעה לפני כניסת שבת
בן שטח 5 , ירושלים , 02-6246261

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=19772

מודוס

מודוס מאחרוני בתי הקפה הירושלמים שלא שייך לרשת גדולה.
המודוס מנוהל עם צוות עובדים מסור ומקצועי. מנהל ובעלים בעל אופי מיוחד, דמות ירושלמית ששם דגש על שרות אישי, אינטימי ומוקפד שמשלב ניחוח אירופאי עם ירושלמיות.
המנות נעשות בעבודת יד, חומרי גלם איכותיים והקשבה לטעמיו של הלקוח.
הקטע הבא מספרו של סייד קשוע "גוף שני יחיד" מתאר בצורה מדויקת את  מסעדת מודוס: "כמו רוב באי בית הקפה, גם עורך הדין לא היה צריך להגיד מה ברצונו לשתות. עובד ידע להכין לכל אחד את הקפה שלו-ידע כמה חלב הם רוצים בקפה, מה צריך להיות חוזק הקפה, מה גובה הקצף, אם בכלל וכמה סוכר אהב כל אחד מלקחותיו הקבועים."

שעות פתיחה: יום א' – יום ה' 19:00 – 07:00 / יום ו' 07:00 – שעה לפני כניסת שבת
קינג ג'ורג' 37 , ירושלים, 02-6244215

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=10380

לבן בסינמטק 

מסעדת לבן בסינמטק צופה אל הנוף הקסום של חומות העיר ומציעה תפריט עשיר ומוקפד. בין היתר תמצאו ארוחות בוקר, סלטים, פוקצ'ות, פיצות, פסטות, בשר ודגים עם הקפדה על חומרי גלם משובחים.
המסעדה המעוצבת בקפידה מחולקת לחלל פנימי ולמרפסת חיצונית ממנה נשקפות חומות העיר העתיקה של ירושלים, מגדל דוד וכנסיית דור מציון.
חדר היין במסעדה מציע מגוון גדול של יינות, צוות המסעדה ישמח לעזור לכם לבחור את היין המתאים עבורכם. אוירה שלווה ומיקום היסטורי בתוספת ארוחה משובחת עם חומרי גלם משובחים מבטיחים לכם חוויה מושלמת.

שעות פתיחה: א'-שבת: 10:00-01:00
דרך חברון 11, ירושלים, 02-6737393

http://www.2eat.co.il/white/

קולוני 

בר מסעדה שהוקם בתוך האנגר תעשייתי מאמצע המאה ה-19, יסודותיו הינם מחסן שמנים של רכבת ישראל.
המסעדה שוכנת במתחם הרכבת בלב שכונת בקעה ובסמוך לשכונות מושבה גרמנית ואבו-טור.
תכנון ועיצוב החלל שם דגש על שימור ושיחזור המוטיבים של החלל המקורי התעשייתי ויוצר קונטרסט בין המבנה המקורי לבין העיצוב החם והסלוני, בריהוט, בתאורה ובחלוקת החלל.
בקולוני אנו משלבים בין בר עשיר, שמפניות ויינות מבעבעים ותפריט יין מגוון מחמש יבשות תוך התמקדות בתעשיית היין הישראלית. תפריט מגוון ומוקפד עם דגש על חומרי גלם משובחים ונותן מענה לכל אופציית בילוי, ארוחה קלילה ונשנוש, ארוחה חגיגית ורומנטית המשלבת בשרים משובחים, דגים, סלטים ופסטות.
בשעות הלילה המאוחרות, הופך המקום לבר תוסס ואנגרטי עם מוסיקה איכותית ותקליטנים אורחים עד השעות הקטנות.

שעות פתיחה: א'-ש': 12:00 – 01:00
דרך בית לחם 7, שכונת בקעה, מתחם הרכבת, ירושלים, 02-6729955

http://www.2eat.co.il/Colony/

גלריה – כשר

מסעדת גלריה מציעה מגוון עשיר של מנות חלביות מיוחדות במחירים אטרקטיביים. בית הקפה בוטיק – מסעדה ממוקם ברחוב מרכזי בירושלים בתוך מתחם המעצבים.

שעות פתיחה: יום א' – יום ה' 01:00 – 07:00 / יום ו' 07:00 – עד שעה לפני כניסת השבת / שבת שעה לאחר צאת השבת – 01:00
בצלאל 7 , ירושלים, 02-6748888

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=20027

פונדק עין כרם

פונדק עין כרם היא מסעדה איטלקית השוכנת בבניין ספרדי לשימור, בשכונת עין כרם הציורית בירושלים. תפריט המסעדה מציע מנות נהדרות מהמטבח האיטלקי ומכיל ארוחות בוקר, פיצות, פסטות ופוקצ'ות, לצד מנות בשריות, מעשה ידי השף אורן חמו. מומלצות ביותר נקניקיות המרגז, קרפצ'יו פילה בקר, האנטרקוט והסוויט רולס המיוחדים למקום.

שעות פתיחה: יום א' – יום ה' 09:30 – לקוח אחרון / יום ו' 10:00 – לקוח אחרון / שבת 10:00 – לקוח אחרון
המעיין 9 , ירושלים, 02-6431840

http://www.2eat.co.il/pundak-ein-karem/

רגע מתוק – כשר

רגע מתוק היא גלידרייה איכותית שהוקמה מתוך חזון לרכז תחת קורת גג אחת גלידריה, פרוזן יוגורט ויוגורטיה. רגע מתוק הוא המקום היחידי בירושלים ובין המקומות היחידים בארץ  שנותן מענה מסוג זה לאוהבי הגלידות למיניהם. במטבח של רגע מתוק משתמשים בחומרי הגלם האיכותיים והטריים ביותר בשוק בכדי להבטיח שכל כדור גלידה או כוס יוגורט יהיו טעימים ובלתי נשכחים.

שעות פתיחה: יום א' – יום ה' 24:00 – 09:00 / יום ו' 09:00 – שעה לפני כניסת שבת / שבת שעה לאחר צאת שבת – 24:00
יואל משה סלומון 16 , ירושלים, 077-4002098

http://www.2eat.co.il/regamatok/

קפה אלפונסו

במחנה יהודה השוקק והאותנטיפרח לו בית הקפה "אלפונסו" המתמחה במטבח אורגני. רוח המקום נושאת את המוטו "מזון בריא – בגוף בריא", ובתפריט מוצעות ארוחות בוקר יצירתיות עם מבחר מטבלי הבית, סלטים מיוחדים, כריכים טריים, טוסטים, קינוחים ועוגות, ריבות תוצרת הבית ועוד… כל המאכלים מיוצרים במטבח מדיי יום על מנת להבטיח חוויה קולינרית רעננה.
הקפה באלפונסו הוא קפה אורגני בעל ארומה נפלאה וטעם אמיתי הנשמר לאורך זמן – מדובר בשילוב של פולים אורגניים הגדלים בברזיל, במזרח אפריקה ובאיים הקריביים, תחת פיקוח ארגון בינלאומי המאשר כי המוצר הוא 100% טבעי!
חומרי הגלם, הם מן האיכותיים ביותר, והמנות מורכבות ברובן ממוצרים טבעיים בלבד, תוך התחשבות בערכים התזונתיים של המנה.

שעות פתיחה: א'-ה': 9:00-20:00 ' ו': עד שעתיים לפני כניסת שבת – 9:00
האשכול 4, מחנה יהודה, ירושלים02-6505805

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=19941

בולינט

אחרי עשור לקיומו, מהווה הבולינט מוסד מוכר בעיר הקודש ומהווה נקודה מרעננת בנוף החילוני הירושלמי.
זהו מקום שמאכלס, צעירים, מבוגרים, דודות מגניבות, סטודנטים, תיירים ואחרים שעובדים או עוברים במרכז העיר זה ניכר במנות הייחודיות, במוסיקה המתנגנת ובבר הגדול והמקצועי שלא יאכזב אתכם אף פעם.
קהל צעיר ודינאמי (בגילו או ברוחו) פוקד את המקום לאורך כל שעות היום והלילה (המקום פתוח 24 שעות ביממה) והרבה בירה איכותית נשפכת משבעת הברזים שעל הבר.
על כל הנאמר תוסיפו גם אינטרנט אלחוטי – למיטיבי הגלישה ומלצריות חמודות, ענייניות ונטולות פוזה שיתנו לכם את השירות הכי טוב שיש.

פתוח 24 שעות
דורות ראשונים 6, מדרחוב ירושלים, 02-6249733

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=14755

מלון הר ציון

מלון הר ציון הוא מלון בוטיק יפהפה הממוקם בתפאורה היסטורית מרהיבת עין, צופה לנופים תנ"כיים ומשרה קסם מיוחד וחד-פעמי ההופך את השהייה בכל אחד מחדריו לבלתי נשכחת.

מלון הר ציון שוכן בפאתי העיר העתיקה בירושלים המערבית, במיקום מעולה המשקיף לנופים הקסומים של מגדל דוד, הר ציון וגיא בןהינום. המלון נמצא במרחק הליכה קצר מהמוקדים התרבותיים, ההיסטוריים והדתיים של העיר, ומציע גישה נוחה למיטב המסעדות, החנויות והגנים הציבוריים. בהיותו נדבך בלתי נפרד מההיסטוריה המפוארת של ירושלים, מלון הר ציון משקף את השילוב הרבגוני של סגנונות התרבות בעיר ומעניק לאורחיו חוויה ירושלמית אותנטית להפליא.

מלון הר ציון מציע 117 חדרי אירוח, 20 סוויטות יוקרתיות במגוון סגנונות, ספא ומרכז כושר עם בריכה פתוחה, אולמות כנסים וגן אירועים המשקיף לנופים פנורמיים מרהיבים. מלון הר ציון מושלם לעריכת כנסים עסקיים, מסיבות חתונה או קבלות פנים, והוא הבחירה האידיאלית לכל אירוע או חופשה.

דרך חברון 17, ירושלים, 02-5689555

http://www.mountzion.co.il/?CategoryID=199

קפה רימון- כשר

בית קפה חלבי איכותי להפליא השוכן במתחם ממילא היוקרתי. כל המנות המוגשות בקפה רימון מוקפות מחומרי גלם איכותיים וטריים, ללא פשרות. העיצוב משלב בין אלגנטיות מהודרת לבין חמימות ירושלמית, ומהמרפסת נשקף נוף עוצר נשימה.

שעות פתיחה: יום א' – יום ה' 24:00 – 08:00, יום ו' 14:30 – 08:00, שבת חצי שעה לאחר צאת שבת – 01:00
שדרות אלרוב , ממילא, ירושלים, 1599-50-10-30

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=18294

קפה רימון- כשר

מסעדה הקיימת מאז 1953 וממשיכה להשביע את רצון הסועדים הרבים הפוקדים אותה. כל המנות המוגשות בקפה רימון מוקפות מחומרי גלם איכותיים וטריים, ללא פשרות. העיצוב הוא ירושלמי טיפוסי, כולל קירות ועמודי אבן מרשימים.

שעות פתיחה: א'-ה' 24 שעות,  יום שישי עד כניסת השבת, מוצ"ש – מצאת השבת
לונץ 4, ירושלים, 1599-50-10-30

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=14551

ביסטרו רימון- כשר

מסעדה הקיימת מאז 1953 וממשיכה להשביע את רצון הסועדים הרבים הפוקדים אותה. ביסטרו רימון מציע תפריט בשרי עשיר.

שעות פתיחה: א' – ה' 24:00 – 12:00, שבת חצי שעה אחר צאת השבת – 24:00
לונץ 4, ירושלים, 1599-50-10-30

http://www.2eat.co.il/restaurant.aspx?restid=19759

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי: http://www.facebook.com/Ok.Hadar

מודעות פרסומת

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s