נספרסו משיקה את סדרת Master Origin תערובות קפה בטכניקות עיבוד האופיינות לארץ המקור – אתיופיה, קולומביה, אינדונזיה, ניקרגואה והודו

נספרסו מזמינה את אוהבי הקפה למסע מסביב לעולם לגילוי מקורות הקפה ושיטות עיבוד עם השקה של Master Origin  – קולקציה של חמש תערובות ייחודיות שפותחו בשיתוף מגדלי קפה מקומיים בטכניקות עיבוד אופייניות לארץ המוצא: אתיופיה, אינדונזיה, ניקרגואה, הודו וקולומביה. חמשת התערובות מצטרפות למגוון התערובות הקבועות של החברה, שיעלה בעקבות הצטרפותם ל 25 תערובות.

כדי להרכיב את כל אחת מתערובות 'Master Origin' סרקו מומחי הקפה של נספרסו מן ההרים המיוערים של סומטרה ועד לשפלה של ניקרגואה, כדי למצוא את אזורי הגידול הטובים ביותר. בתוך כל אזור נבחר, יצרה נספרסו שותפות עם חקלאי הקפה הטובים ביותר ויחד התאמנו לכל גידול קפה, את שיטת העיבוד המתאימה לו, וזאת במטרה ליצור ארומות וטעמים חדשים ומרתקים.

נספרסו משיקה את סדרת Master Origin תערובות קפה בטכניקות עיבוד האופיינות לארץ המקור - אתיופיה, קולומביה, אינדונזיה, ניקרגואה והודו

תערובת הקפה מאתיופיה, מורכבת מפולי הקפה שנגרפו ידנית מדי שעה כדי להבטיח ייבוש אחיד. בקולומביה, זמן הקציר האופייני נדחה לקצה גבול היכולת – כל דובדבן קפה נשאר על העץ, עד הגיעו בדיוק לגוון הסגול העמוק הרצוי והמתאים לקטיף בציר מאוחר. בסומטרה, אינדונזיה, השתמשו החקלאים בשיטת עיבוד רטוב הנחשבת לשיטת עיבוד מסורתית של האזור, ובניקרגואה נבחרה שיטת עיבוד הקרויה BLACK HONEY, שמשמעותה ייבוש של פולי הקפה, עם ציפת הפרי הטבעית שלהן, כך שפולי הקפה סופגים בתהליך הייבוש את הסוכרים הטבעיים של הפרי.  

תערובת הודו עובדה בשיטת "מונסון", שיטה המחקה את תהליך עתיק היומין  בו פולי הקפה שהועברו בסירות לאירופה, נחשפו לרוחות המונסון וכתוצאה מהלחות ותנאי מזג האוויר, נוצרו טעמים חדשים וייחודיים.

עילי שוורצמן מנהל תחום הקפה בנספרסו ישראל: "טכניקות העיבוד של פולי הקפה משפיעות משמעותית על פרופיל הטעם של הקפה. תערובות הקפה החדשות שלנו, Master Origin מאפשרות לגלות משחק של טעמים. התערובות האלה פותחו יחד עם החקלאים המקומיים. אתגרנו את עצמנו ופרצנו גבולות, זה התאפשר בזכות האמון והתמיכה ההדדיים שבנינו במהלך השנים במסגרת תוכנית Nesspresso AAA Sustainable Quality ™ ".

תערובות Master Origin של נספרסו

Master Origin אינדונזיהתערובת אינדונזיה מורכבת מ 100% פולי ערביקה שעובדו בשיטת ה- Wet Hulled (עיבוד רטוב) בשיטה זו, החקלאים מגדלי הקפה, המומחים לשיטה זו, מוציאים את פולי הקפה מהפרי בעודם רטובים. פרופיל טעם: עשיר ועצי (woody)טכניקת עיבוד: עיבוד רטובהלחות הקבועה בסומטרה הובילה את החקלאים לפולים שלהם, כאשר הם עדיין רטובים, ויצרו מרקם קטיפתי מובהק וטעם פראי ועצי (woody).טעם: תערובת קפה עם גוף סמיך ומלא במיוחד, תווים ארומטיים עשירים של עלי טבק ועצים ירוקים. 

דרגת חוזק: 8

המלצת שתייה עם חלב: "נגיעת" חלב. המלצת הגשה: אספרסו (40 מ"ל) או לונגו (110 מ"ל)

Master Origin  אתיופיה תערובת אתיופיה, מכילה פולי קפה מזן ערביקה, שעובדו בשיטה הטבעית, הנמצאת בשימוש אצל מגדלי הקפה באתיופיה יותר זמן מבכל מדינה מגדלת קפה אחרת.פרופיל טעם: פרחוני ורענןטכניקת עיבוד: עיבוד יבש טבעיהחקלאים המקומיים באתיופיה שיכללו את הטכניקה לעיבוד יבש ועתיק במשך שנים רבות, ייבוש דובדבני הקפה שלהם בשמש החזקה טיפחה טעמים פירות עדינים.טעם: תערובת זו יוצרת ספל קפה עם ארומות יוצאות דופן של ריבת פירות ופריחת התפוז. דרגת חוזק: 4המלצת שתייה עם חלב: קפוצ'ינו. המלצת הגשה: אספרסו (40 מ"ל) או לונגו (110 מ"ל) 

נספרסו משיקה את סדרת Master Origin תערובות קפה בטכניקות עיבוד האופיינות לארץ המקור - אתיופיה, קולומביה, אינדונזיה, ניקרגואה והודו

Master Origin  הודו תערובת הודו מכילה פולי קפה מזן רובוסטה מונסון. המונסונינג הוא תהליך מורכב המתבצע לאחר הקטיף ומבוצע על-ידי החקלאים מגדלי הקפה המומחים בתהליך זה. פרופיל טעם: עוצמתי עם תווי תבליןטכניקת עיבוד: מונסוןרוחות המונסון החזקות האופייניות בחופי מלבר, משפיעות על טעם וארומות הפוליםטעם: תערובת מורכבת (מגוון של ארומות וטעמים) עם גוף מלא במיוחד, תווים ארומטיים עציים ותווי תבלין. דרגת חוזק: 11המלצת שתייה עם חלב: לאטה מקיאטו. המלצת הגשה: אספרסו (40 מ"ל) או לונגו (110 מ"ל) 

Master Origin ניקרגואה – תערובת ניקרגואה מכילה פולי קפה ערביקה נדירים, המופקים על-ידי מעטים מחקלאי הקפה שבאזורי הגידול ניקרגואה. פרופיל טעם: מתוק והרמוניטכניקת עיבוד: BLACK HONEYבשדות של ניקרגואה, הקפה המעובד בשיטת BLACK HONEY נגרף בכל שעה תחת השמש החמה כדי לספוג את הטעמים המתוקים של פירותיו ולוודא איכות קפה גבוהה.טעם: תהליך עיבוד מדוקדק זה, יוצר ספל קפה טעים במיוחד, עם תחושה חלקה בחלל הפה, מרקם קטיפתי ותווים ארומטיים דגניים. דרגת חוזק: 5המלצת שתייה עם חלב: לאטה מקיאטו. המלצת הגשה: אספרסו (40 מ"ל) או לונגו (110 מ"ל) 

Master Origin קולומביה – תערובת קולומביה מכילה פולי קפה מזן ערביקה שנקטפו בבציר מאוחר, על-ידי מגדלי קפה מעטים. חקלאים אלו הניחו לפולים להבשיל זמן רב יותר מהרגיל. פרופיל טעם: פירותי ותוססעיבוד טכניקה: קטיף מאוחרהטכניקה הינה גידול פולי הקפה עד להבשלה מקסימלית ביערות הגבוהים והגבעות של קולומביה. הקפה נשאר להבשיל על הענף מעבר לרגיל מאוחר, ועם כל יום חדש שמפציע נקטפים ידנית רק הדובדבנים שמוכנים לחלוטין.טעם: ספל קפה שופע חיים וטעמים, עם תווים ארומטיים של יין ופירות יער אדומים. דרגת חוזק: 6המלצת שתייה עם חלב: קפוצ'ינו. המלצת הגשה: אספרסו (40 מ"ל) או לונגו (110 מ"ל)  ניתן לרכוש באתר נספרסו http://www.nespresso.com, בשירות הטלפוני 2500* ובבוטיקים ברחבי הארץ.

לאתר נספרסו ישראל

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s