פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה-14 בתאריכים: 16-28/03/2017

המהדורה ה- 14 של פסטיבל הקולנוע הצרפתי תיפתח ביום חמישי 16 במרץ.

הפסטיבל מופק על ידי חברת ההפצה עדן סינמה בע"מ ברשות קרולין בונה והמכון הצרפתי בישראל ונערך בחסות יוניפרנס פילמס, עיריית תל אביב-יפו מחלקת מופעים ומשרד החוץ הצרפתי והישראלי. השנה תערכנה הקרנות גם בסינימה סיטי נתניה בשיתוף פעולה עם היכל התרבות נתניה ועיריית נתניה.

סרט הפתיחה השנה הוא שקית של גולות סרטו של הבמאי כריסטיאן דוגואיי  Christian Duguay בהשתתפות של פטריק ברואל, אלזה זילברשטיין, קו אדמס והנערים דוריאן לה קלש ובטיסט פלוריאלל ובתפקיד אורח כריסטיאן קלבייה.

הסרט מוצג בימים אלו בצרפת בהצלחה גדולה. זהו עיבוד לספרו של ג'וזף ג'ופו. המספר את סיפורם האמיתי של שני אחים יהודיים בצרפת הכבושה, ואת קורות משפחתם עד לשחרור. הספר של ג'ופו הוא ספר חובה בבתי הספר בצרפת, וצרפתים רבים גדלו על הסיפור המרתק והמרגש הזה. עלילת הספר זכתה כבר לגרסה קולנועית של הבמאי ז'אק דווין.

הבמאי הקנדי כריסטיאן דוגואיי עסק בסרטו הקודם בתקופת המלחמה בצרפת, וגם היא דרך עיניו של ילד בסרט ההמשך המקסים "בל וסבסטיאן ההרפתקה ממשיכה".
שקית של גולות
 

את הפסטיבל ינעל הלהיט החדש של הכוכב הצרפתי הגדול עומר סי מחר הכל מתחיל. עומר סי מגלם את סמואל צעיר חסר דאגות שיום אחד חייו מתהפכים כאשר הוא מגלה שנולדה לו בת שלא ידע על קיומה והוא מתמסר לגידולה. במסגרת הפסטיבל תתקיים גם מחווה מיוחדת לשחקן הוותיק ז'אן פול בלמונדו המציין השנה 600 שנות קריירה ויוקרנו שלושה מסרטיו הידועים.

הקולנוע הצרפתי הרבה לעסוק בילדים, בנעורים, בהתבגרות ובחינוך בדרכו המיוחדת. מן הסרטים "אפס בהתנהגות" של ז'אן ויגו שיוקרן בפסטיבל, "400 המלקות" וסרטי אנטואן דואנל של פרנסואה טריפו, "הזקן והילד", "משחקים אסורים" של רנה קלמנט, "מלחמת הכפתורים" של איב רובר ושני הרימייקים שנעשו לו, סרטיו של לואי מאל "להתראות ילדים", ו"הלחישה שבלב", "כשהנערים שרים" "סיפור מהחיים" ועוד סרטים רבים שהציגו את עולם הילדים והנעורים מזוויות שונות.

ברוח זו הוחלט השנה ובעקבות סרט הפתיחה, להציג  מבחר סרטים ההולכים בקו מיוחד זה ומציגים את עולמם של ילדים ומתבגרים, יחסי הורים וילדים ועוד. כזה הוא סרטו של מישל בוז'נה "הלב בברייל" סיפור אהבה ראשונה והקרבה בין ילדים. "קורניש קנדי" של דומיניק קבררה המציג את סיפורם של מתבגרים בעיר מרסיי, על גבול עולם הפשע. הסרט "המורה"  של הבמאית הלן אנגל המספר את סיפורה של מורה בבית ספר יסודי המתמודדת עם תלמיד שנזנח על יד אמו, ועם תלמיד בכיתתה שהוא הבן הפרטי שלה. "השמיים יחכו" סרטה של מארי-קסטי מניסיון שאר המציג את סיפורן של סוניה בת ה-17 ומלאני בת ה-16 המנסות להצטרף לכוחות איסלמיים קיצוניים בעקבות התאהבות באינטרנט.

הלהיט האחרון של השחקן עומר סי שהביא מעל לשלושה מליון צופים בצרפת,  "מחר הכל מתחיל" העוסק באב המגדל את בתו לאחר שאמה השאירה בידיו את התינוקת, "בשם בתי" של ונסן גארנק על אב היוצא למצוא את האשמים במותה של בתו האהובה, הסרט הדוקמנטרי "פולין מתנתקת" העוקב אחר שנתיים בחייה של נערה במשפחה לא שגרתית. כמו כן, נקרין בעותק משוחזר את סרטו הקצרר הקלאסי של ז'אן ויגו "אפס בהתנהגות" משנת 1933 במסגרת תוכנית סרטים קצרים.

השנה מציין השחקן זאן פול בלמונדו , 60 שנות קריירה. ולכן יקיים הפסטיבל מחווה מיוחדת לשחקן האהוב במסגרתה יוצגו שלושה מסרטיו האהובים בכל הזמנים, הקומדיה של פיליפ דה ברוקה "האיש מריו" וסרטו של ראפנו "חתונת השנה 2", וגם שיתוף הפעולה השני שלו עם ז'אן לוק גודאר "פיירו המשוגע", שעל הצילום המרהיב בו היה אחראי צלם הקולנוע הנודע ראול קוטאר שהלך לעולמו בנובמבר האחרון.

בשנותיו הרבות כשחקן הופיע בלמונדו בן ה- 83, בקולנוע ובתיאטרון בעשרות סרטים והצגות. ועבד עם גדולי הבמאים בהם , גודאר, אלן רנה, מלוויל, טריפו, סוטה, ללוש, ז'ראר אורי ועוד. בלמונדו היה שותף לכמה מן הסרטים שהם כבר חלק מהקלאסיקה של הקולנוע הצרפתי, "עד כלות הנשימה", "בורסלינו", "המקצוען" , "קרטוש", "סטויסקי" ועוד. בשנת  2008 צילם את סרטו האחרון "אדם וכלבו".

בלמונדו נבחר בשנת 1995 לאחד ממאה הגברים הסקסיים בהיסטוריה של הקולנוע ברשימת מגזין הקולנוע הבריטי "אמפייר".

כבכל שנה יציג הפסטיבל מבחר סרטים בולטים מן השנה האחרונה בקולנוע הצרפתי רבים מהם מועמדים לפרסים שונים בתחרות הסזאר ורבים הוצגו בפסטיבלים שונים ברחבי העולם.

הסרטים המשתתפים בפסטיבל:

OPENING FILM

שקית של גולות / UN SAC DE BILLES  /  BAG of MARBLES

בימוי: כריסטיאן דוגואיי

שחקנים:  דוריאן לה קלש | באטיסט פלוריאל | פטריק ברול | אלזה זילברשטיין | ברנרד קמפאן

צרפת, 2017 | 110 דקות

מבוסס על רב המכר מאת ג'וזף ג'ופו.

פריז, 1941. האחים מוריס וג'וזף הצעירים חוזרים מבית הספר כבכל יום, אלא שבבית ממתינה להם בשורה קשה. בהיותם משפחה יהודית, הם כבר לא יוכלו להישאר בפריז הכבושה ולכן למחרת בבוקר הם יאלצו להתפצל. בין לילה, שני האחים נפרדים מהוריהם ואחיהם ויוצאים למסע ברחבי צרפת שישנה את חייהם לנצח. באמצעות שילוב נדיר של אומץ, שובבות, וכושר המצאה הם ינסו להתגבר על כל המכשולים בדרך כדי להתאחד מחדש עם משפחתם.

ScreenHunter_1314 Mar. 12 11.47

"שקית של גולות" מבוסס על  סיפור חייהם של הסופר ג'וזף ג'ופו ואחיו מוריס. הרומן יצא לאור בשנת 1973 והפך לרב מכר עולמי. באמצעות משחק יוצא דופן ובימוי מדויק, הסרט מביא את סיפורם מעורר ההשראה של האחים, באופן מרגש ומחמם את הלב שיגרום לצופיו גם לצחוק וגם להזיל דמעה.

“סיפור שהוא לעיתים עדין לעיתם שובב ומסעיר” – Le Journal du dimanche

טריילר

הלב בברייל /LE CŒUR EN BRAILLE

בימוי: מישל בוז'נה

תסריט: מישל בוז'נה, אלפרד לוט, פסקל רוטר

שחקנים: ז'אן-סטן דו פאק, אליקס וואיוט, שארל ברלין, פסקל אלבה בעקבות ספרו של פסקל רוטר

קומדיה דרמטית, 95 דקות
באדיבות Gaumont

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

מארי היא נערה מתבגרת, מצטיינת בביה"ס ובעלת תשוקה לצ'לו. ויקטור הוא נער נחמד ודינמי, אך הוא מתקשה בלימודיו. הוא מתאהב במארי ואינו מודע לכך שהיא הולכת ומאבדת את מאור עיניה. לאט לאט ולהפתעתו הרבה, מארי מסייעת לו. כשהיא מגלה לו את סודה, נכרתת ברית בין שני המתבגרים וויקטור יעזור לה להסתיר את מצבה כדי שהיא תוכל לעבור את בחינות הכניסה לקונסרבטוריון. חברות אמיצה נרקמת בין השניים המוכנים לעשות הכל כדי להתמודד יחד עם שאר העולם.

"סיפור יפה, מלא בהומור ורכות – בילוי אידאלי לכל המשפחה" – Femme Actuelle

מסע לקולנוע הצרפתי / VOYAGE A TRAVERS LE CINEMA FRANÇAIS

בימוי: ברטרנד טברנייה

תסריט: ברטרנד טברנייה

שחקנים: ברטרנד טברנייה, אנדרה מארקון

דוקומנטרי, 195 דקות
באדיבות Gaumont

צרפתית, תרגום לאנגלית

הבמאי ברטרנד טברנייה יוצא למסע מלהיב של 50 שנות קולנוע הצרפתי דרך סקירה של סרטים ויוצרי קולנוע שהותירו חותם על חייו. החל מז'אק בקר, דרך ז'אן רנואר, ז'אן-פייר מלוויל ומרסל קרנה לדוגמה, טברנייה סוקר בתשוקה ובאמנות את הרגעים הגדולים והאנקדוטות המרתקות של הקולנוע הצרפתי. זאת, מבלי לפסוח כמובן על השחקן האהוב עליו ז'אן גאבן ועל מלחינים מיתולוגיים כז'וזף קוסמא ומוריס ז'ובר.

"מסע קולנועי נפלא על אהבה לקולנוע ומה שהוא מעורר בכל אחד מאיתנו ביחס לעולם לעצמנו ולהיסטוריה שלנו" – Le Figaro

טריילר מתורגם לאנגלית 

איש מכירות / VENDEUR

בימוי: סילבן דקלו

תסריט: סילבן דקלו, אוליבייה לורל, סלבטורה ליסטה, אנייס פבר

שחקנים: ז'ילבר מלכי, פיו מארמיי, פסקל אלסו

קומדיה דרמטית, 89 דקות
באדיבות Bac Films International

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סרז' הוא אחד מאנשי המכירות הטובים ביותר בצרפת. מזה 30 שנה הוא חרש את האזורים המסחריים ובתי הכולבו כשהוא מבטיח למעסיקיו החזר מיידי וגבוה להשקעתם. הוא הקריב הכל למען הקריירה שלו – את חבריו, את אשתו ובנו ז'ראלד שאינו רואה אף פעם, ואף את בריאותו. כשז'ראלד מגיע אליו כדי לבקש עבודה למימון שיפוץ למסעדה שיפתח, סרז' מהסס אך מסכים לבסוף

להעסיק אותו בתור מוכר. בניגוד לכל הציפיות, ז'ראלד מתגלה כעילוי.

סילבן דקלו, יוצר סרט מהפנט וקצבי שבו הפסיכולוגיה של הגיבורים מעניינת לא פחות ממה שקורה להם.  Le Figaroscope

טריילר עם תרגום לאנגלית

האודיסיאה / L’ODYSEE

בימוי: ז'רום סאל

תסריט: ז'רום סאל, לורן טורנר

שחקנים: למבר וילסון, פייר ניני, אודרי טוטו

ביוגרפיה דרמטית, 123 דקות
באדיבות Wild Bunch

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

ז'אק-איב קוסטו, אשתו ושני בניו חיים בגן עדן, בבית יפה המשקיף לים התיכון. אולם, קוסטו חולם על הרפתקאה. הודות להמצאתו, מתקן צלילה המאפשר לנשום מתחת למים, הוא מגלה עולם חדש. את העולם הזה הוא משתוקק לחקור, ולשם כך, הוא מוכן להקריב הכל…

"סרט ביוגרפי קלאסי ואלגנטי" – Public

פלנטריום / PLANETARIUM

בימוי: רבקה זלוטובסקי

תסריט: רבקה זלוטובסקי, רובין קמפיו

שחקנים: נטלי פורטמן, לילי-רוז דפ, עמנואל סלינג'ר

דרמה, 108 דקות
באדיבות Kinologly

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

ScreenHunter_1310 Mar. 12 11.47

פריז בסוף שנות ה-30'. קייט ולורה הן שתי מדיומים אמריקניות צעירות המסיימות מסע הופעות עולמי. אנדרה קורבן, מפיק קולנוע מפורסם שמרותק מכשרונן המיוחד, מפציר בהן להופיע בסרט שאפתני עד טירוף. בעודם נסחפים למערבולת של קולנוע, התנסויות ורגשות, המשפחה החדשה הזו אינה מבחינה במה שעומד להתרחש באירופה…

"סרט מלא תמונות יפות ופואטיות, שבליבו הרפתקה המתרחשת בתעשיית האשליות הגדולה ביותר  – הקולנוע" – Elle

טריילר (יש לבחור תרגום לאנגלית)

בשם בתי / AU NOM DE MA FILLE

בימוי: ונסן גארנק

תסריט: ונסן גארנק, ז'וליאן רפנו

שחקנים: דניאל אוטיי, סבסטיאן קוך, מארי-ז'וזה קרוז

דרמה, 86 דקות
באדיבות סרטי נחשון

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

ScreenHunter_1312 Mar. 12 11.47

יום אחד ביולי 1982, אנדרה במברסקי מתבשר על מות ביתו, קלינקה. היא היתה אז בת 14 ובילתה את חופשתה בגרמניה עם  אמה ואביה החורג, ד"ר קרומבך. אך במהרה, נסיבות מותה מתגלות כחשודות על פי  נתיחת הגופה וביחד עם התנהגותו המוזרה של האב החורג,  דייטר קרומבך , משאירים  שאלות רבות ללא תשובות. עד מהרה, אנדרה במברסקי המשוכנע באשמתו של קרומבך מחליט לצאת לקרב ולהתעמת איתו. קרב זה ימשך 27 שנים ויהפוך להיות האובססיה של חייו…

"תמצות סיפור בן 30 שנה לשעה וחצי – אתגר המבוצע להפליא ע"י הבמאי ונסן גארנק וע"י דניאל אוטיי המדהים שמתעלה על עצמו בשיא תפארתו" – TF1 News

טריילר מתורגם לאנגלית

סזאן ואני / CEZANNE ET MOI

בימוי: דניאל תומפסון

תסריט: דניאל תומפסון

שחקנים: גיום גאליין, גיום קאנה, אליס פול

קומדיה דרמטית, ביוגרפיה היסטורית, 98 דקות
באדיבות Pathé Distribution, Festival Agency

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סיפור חברותם ויריבותם של פול סזאן ואמיל זולא, שני ילידי אקס און פרובנס. הראשון צייר, בנו של בנקאי שלא זכה להכרה בימי חייו אפילו שהפך לאחד ממייסדי האמנות המודרנית; השני, סופר, יתום מאב מהגר מרקע צנוע שהפך למבשר התנועה הנטורליסטית בצרפת התוססת של סוף המאה ה-19. הם בוחנים, מעריצים ומתחרים זה בזה, מאבדים ומוצאים איש את רעהו – כמו זוג שלא יכול להפסיק לאהוב.

"סיפור מופלא על חברות שמאחדת מהילדות שני ענקי תרבות צרפתיים – פול סזאן ואמיל זולא – Elle

טריילר מתורגם לאנגלית

זה רק סוף העולם / JUSTE LA FIN DU MONDE

בימוי: קסבייה דולן

תסריט: קסבייה דולן בעקבות יצירתו של ז'אן-לוק לאגארס

שחקנים: גספר אוליאל, נטלי באייה, לאה סדו.

דרמה, 99 דקות
באדיבות לב סינמה

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

דרמה משפחתית מרתקת ועוצרת נשימה. לואי, הבן המצליח של המשפחה, שעזב את הבית לפני תריסר שנים, חוזר לראשונה לבית ילדותו כדי להודיע למשפחתו כי הוא עומד למות. אבל האם הם בכלל רוצים לדעת? בין אחותו הקטנה (סיידו) שכמעט אינה זוכרת אותו לפני נסיעתו, אחיו הגדול, האלים והקנאי (קאסל) ואשתו של האח (קוטיאר) שלואי לא טרח להגיע לחתונתם, והאמא (נטלי ביי) שרק רוצה לשמר כל שביב של אשליה ש"הכל כשורה" במשפחתה המרוסקת, האם יש בכלל ערך לאמת?

זוכה פרס הגרנד פרי בפסטיבל קאן 2016

" זה רק סוף העולם, סרטו השישי של קסבייה דולן – פסיכודרמה מינימליסטית, הוא פרץ של אנרגיה, ליריות וסחרור" -Cahiers du Cinéma

טריילר מתורגם לאנגלית

רופא הכפר/MEDECIN DE CAMPAGNE

בימוי: תומא לילטי

תסריט: תומא לילטי, באיה קסמי

שחקנים: פרנסואה קלוזה, מריאן דניקור, איזבל סדויאן

קומדיה דרמטית, 102 דקות
באדיבות קולנוע חדש

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

ScreenHunter_1313 Mar. 12 11.47

תושבי הכפר יודעים שהם יכולים לסמוך על ז'אן פייר, הרופא הותיק והמסור שמטפל בהם יום ולילה. אבל כשז'אן פייר מגלה שהוא סובל ממחלה אין לו בררה אלא למצוא מחליף. הבחירה נופלת על נטלי, רופאה צעירה וחסרת נסיון. האם היא תצליח להחליף את האיש שמשוכנע שלא ניתן להחליפו?
 אחת ההצלחות הגדולות והמפתיעות בצרפת בשנה האחרונה.
"הסרט מלא בהומור ומשופע ברגעים מרגשים מלאי אירוניה. הדמויות מסותתות בדיוק רב ומשוחקות נפלא על ידי צוות השחקנים" Hollywood Reporter
 

המורה / PRIMAIRE

בימוי: הלן אנגל

תסריט: הלן אנגל, יאן קורידיאן, אוליביה גורס, אן דב סאסי

שחקנים: שרה פורסטייה, ונסן אלבז, פטריק ד'אסומסאו

קומדיה דרמטית, 105 דקות
באדיבות עדן סינמה

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

פלוראנס היא מורה בבית ספר יסודי המסורה לתלמידיה. כשהיא פוגשת את סשה הקטן, ילד במצוקה, היא תעשה הכל כדי להציל אותו. היא אפילו תנטוש את חייה כאם וכרעיה, ויתרה מכך, תטיל ספק בייעודה. אט אט פלוראנס תבין שלעולם לא מפסיקים ללמוד.

"דיוקן מרתק של מורה בקרב" – Studio Ciné Live

"סרט שהוא בו זמנית במקביל קצבי ורגוע, מלא תשוקה וקונסטרוקטיבי, מרגש ומרומם" L’express

טריילר מתורגם לאנגלית

קורניש קנדי / CORNICHE KENNEDY

בימוי: דומיניק קבררה

תסריט: דומיניק קבררה בעקבות ספרה של מייליס דה קרנגל

שחקנים: לולה קרטון, אייסה מאיגה, מוסא מאסקירי

דרמה, 94 דקות
באדיבות BAC FILMS

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

ScreenHunter_1309 Mar. 12 11.47

קורניש קנדי. על רקע הים התיכון, למרגלות הווילות היוקרתיות, הבריונים של מרסיי קוראים תיגר על כח הכבידה. מרקו, מהדי, פרנק, מליסה, חמזה, וז'ולי – בנות ובנים שחיים על הקצה. סוזאן עוקבת אחריהם בסקרנות מהווילה האלגנטית שלה, מרותקת מהחופש והקיצוניות שלהם ותנסה להיות כמותם.

טריילר מתורגם לאנגלית

השמיים יחכו / LE CIEL ATTENDRA

בימוי: מארי-קסטי מניסיון שאר

תסריט: מארי-קסטי מניסיון שאר, אמילי פרש

שחקנים: סנדרין בונר, נעמי מרלאן, קלוטילד קורו

דרמה, 104 דקות
באדיבות Gaumont

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סוניה בת 17 נכשלה בפעולת ג'יהד ולא יכלה "להבטיח" למשפחתה מקום בגן עדן. מלאני בת 16, חיה עם אימה, אוהבת את בית הספר שלה ואת חברותיה, מנגנת בצ'לו וחולמת לשנות את העולם. היא מתאהבת ב"נסיך" וירטואלי באינטרנט ועוברת שטיפת מוח , האם היא תצליח לעמוד על שלה? או שתסחף אחר תורת הג'יהאד הקיצונית.

"גן העדן יחכה" מראה מה עומד מאחורי המילה הגדולה הזו – דרמות אינטימיות, סבלן של משפחות שנותרו לבדן, בחוסר אונים מוחלט" – Le Figaro

בציר ראשון / PREMIERS CRUS

בימוי: ז'רום לה מר

תסריט: רמי בזאנסון , ונסה פורטל , ז'רום לה מר

שחקנים: אליס טאליוני, ג'ליל לספר, ז'ראר לאנוון

דרמה, 97 דקות
באדיבות סרטי נחשון

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

לפני שנים, צ'רלי מרשה סרב ללכת בעקבותיו של אביו ועזב את הכרם המשפחתי. כיום הוא מבקר יין מפורסם עם קהל מעריצים בינלאומי.

הוא מחליט לחזור הביתה, על מנת לקחת פסק זמן מאורח חייו הקדחתני. שם, הוא מתחבר מחדש אל משפחתו ועם אהבה ישנה, בלאנש.

כשהוא מגלה שאביו עומד לאבד את הכרם, לא נותרת לו ברירה אלא להתערב ולייצר את היין הטוב ביותר בכדי להציל את מורשת משפחתו.

טריילר מתורגם לעברית

CIGARETTES ET CHOCOLAT CHAUD /  סיגריות ושוקו חם

הסרט מוקרן רק בסינמטק תל אביב

בימוי: סופי ריין

תסריט: סופי ריין, גלאדיס מרסיאנו

שחקנים: גוסטב קרבן, קמיל קוטין, פאני זניני, אלואיז דוגה
קומדיה, 98 דקות
באדיבות Eden Cinéma

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

ScreenHunter_1311 Mar. 12 11.47

דניס, אבא אוהב, נאבק לגדל לבדו את שתי בנותיו ונזקק לעבוד בשתי עבודות כדי לפרנס אותן. הכל משתבש לו לחלוטין כשדניס שוכח שוב לאסוף את אחת מהן מבית הספר. סברין, עובדת סוציאלית רצינית, ממונה לבחון את ההתנהלות היום יומית של המשפחה ומכריחה את דניס ללכת לשיעורי הורות. האם המשפחה האוהבת, המקסימה ויוצאת הדופן הזו תצליח לעמוד במבחן?

הסר מועמד לפרס הסזאר לסרט הטוב ביותר 2017.

"קומדיה אנושית ומלאת חן ואושר" – Paris Match

PROGRAM SHORTS

ZERO DE CONDUITE / אפס בהתנהגות

בימוי: ז'אן ויגו

תסריט: ז'אן ויגו

שחקנים: רובר לה פלון, ז'אן ד'אסט

1933, קומדיה דרמטית, 44 דקות
באדיבות המכון הצרפתי

צרפתית, תרגום אנגלית

סרטו של ויגו שנעשה 25 שנים לפני פריצתם של טריפו, גודאר וחבריהם, היה בין המשפיעים ביותר על יוצריו, ובפרט על טריפו שיצר בהשראתו את סרטו האוטוביוגרפי "400 המלקות". שלושה תלמידי פנימייה ששבו מחופשה יוצאים במרד נגד ההנהלה. ויגו שילב סממנים אוטוביוגרפיים וחילק את הסרט לשני עולמות: זה של הילדים – ההמונים, וזה של ההנהלה – הבורגנות. עיצוב הדמויות עשוי כך שהילדים ריאליסטיים והמבוגרים קריקטורות.

"כיוצר סרטים ריאליסטיים ואמנותיים נמנע ויגו מלעלות על מלכודת הריאליזם והאסתטיציזם… הוא טיפל בחומרי נפץ… מה היה סודו של ויגו? כנראה שהוא חי בצורה אינטנסיבית הרבה יותר מכולנו… מאחורי המצלמה הוא היה במצב הנפשי שהוצע ע"י ברגמן: 'אדם חייב לעשות כל סרט כאילו היה סרטו האחרון".  פרנסואה טריפו, 1970.

סצינה מתוך הסרט בתרגום לאנגלית

5 סרטים קצרים של מישל אוסלוט / 5 COURTS METRAGES DE MICHEL OCELOT

בימויו תסריט: מישל אוסלוט

אנימציה, 42 דקות
באדיבות המכון הצרפתי

צרפתית, תרגום אנגלית

שלושת הממציאים, 1980, 13 דקות. שלושה ממציאים, מפתחים מכונות יפות ושימושיות, אך  כשהם מראים אותן, אנשים אינם מעוניינים בהן ובטוחים שהן מכושפות.
האגדה על הגיבן המסכן, 1983, 8 דקות. במרומים, נסיכה בלתי מושגת, ולמטה, גיבן קטן ונלעג…
נסיך אבני החן, 1992, 11 דקות. נער תמים, נסיכה יפה, סוחר נוכל ונשר ענק החובב אבני חן. כל  אלו מתקיימים בממלכת אלף לילה ולילה תחת מטר אבנים יקרות.
הרועה המחוללת, 1992, 7 דקות. רועת צאן יפה מאוהבת ברועה צאן וכך גם פיה. מי מהשתיים  תזכה בו?
היפה והמכשפה, 1992, 3 דקות. "אני מכוערת, בודדה ומשועממת". תוך שלוש שניות הכל עומד  להשתנות…

CLOSING FILM

מחר הכל מתחיל / DEMAIN TOUT COMMENCE

בימוי: הוגו ז'לן

תסריט: הוגו ז'לן, מתייה אוליון, ז'אן אנדרה ירלס

שחקנים: עומר סי, קלמנס פואזי, אנטואן ברטנרד, קארל פרר

קומדיה דרמטית, 118 דקות
באדיבות סרטי נחשון

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

סמואל חי חיים נטולי דאגות ומחויבויות בריביירה הצרפתית שטופת השמש.

ביום בהיר אחד, מתהפכים חייו, כשידידה מהעבר מגיעה עם תינוקת בשם גלוריה, מציגה אותה כבתם… ונוטשת.

סמואל, נחוש להחזיר את התינוקת לידי האם, מרחיק עמה עד לונדון כדי לאתר אותה.

8 שנים מאוחר יותר, סמואל וגלוריה חיים בלונדון , בלתי נפרדים…עד שיום בהיר מופיעה  אמה של גלוריה, נחושה להחזיר את ביתה אליה.

"בסרטו השני, הוגו ז'לן מרענן את ז'אנר הקומדיה הצרפתית" – Ouest France

PROGRAM DOCO

PAULINE S’ ARRACHE /  פאולין מתנתקת

בימוי: אמילי בריסבואן

תסריט: אמלי בריסבואן

2015, דוקומנטארי , 88 דקות
עם : פאולין – לורט בסון, מוד בסון, פרדריק לורט

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

באדיבות המכון הצרפתי

פאולין בת ה – 15 האחרונה שנשארה בבית ועדיין גרה עם הוריה , האם בעברה היתה חיית לילה תוססת, והאב טרנסווסטיט שאוהב ללבוש בגדי נשים, המציאות היומיומית של פאולין רחוקה מלהיות שגרתית ורגועה.

הסרט עוקב במשך שנתיים אחר פואלין כשמאחוריי המצלמה עומדת אחותה למחצה, אמילי, אשר מתעדת את "שיגרת" היומיום , בתוספת קטעי ארכיון ותמונות של המשפחה. פאולין מתגלה כנערה צעירה מלאת שימחת חיים לפעמים מעצבנת אך מלאת קסם, מאוהבת במוסיקאי.

המצלמה של אמילי מחפשת אחר תשובות לשאלות מהותיות של החיים:

מתי ואיך אנו הופכים להיות מבוגרים?

מהו הזמן המתאים ביותר לעזוב את הקן המשפחתי  ולצאת לחיים עצמאיים?

" סרט שמתחיל כסוג של סרט משפחתי שלאט לאט מתעצם לפורטרט מרגש של נערה צעירה "

לה מונד.

טריילר מתורגם לאנגלית

HOMMAGE A 60 ANS DE CARRIERE DE JEAN – PAUL BELMONDO /
מחווה ל -600 שנות משחק של ז'אן – פול בלמונדו

פיירו המשוגע / PIERROT LE FOU

בימוי: ז'אן לוק גודאר

תסריט:  ז'אן לוק גודאר, מבוסס על יצירה מאת ליאונל וויט

שחקנים: ז'אן פול בלמונדו   , אנה קרינה , סמואל פולאר

1965, דרמת פשע רומנטית, 110 דקות
באדיבות המכון הצרפתי

צרפתית, תרגום אנגלית

ScreenHunter_1308 Mar. 12 11.46

אחד מסרטי הדגל של ז'אן לוק גודאר הוא מחווה לסרטיי פשע כמעט נטולת עלילה ממשית.

היא (אנה קרינה) הרגה בן אדם ונרדפת על ידי פושעים אלג'יראים. הוא (ז'אן פול בלמונדו) עוזר לה לברוח לדרום צרפת. הסרט לוקח את הצופים למסע הרפתקאות לאורך נופיה של צרפת.

טריילר מתורגם לאנגלית

 האיש מריו / L’HOMME DE RIO

בימוי: פיליפ דה ברוסה

תסריט:  דניאל בולנג'ה, פיליפ דה ברוסה, אריאן מנוכין, ז'אן פול ראפנו

שחקנים: ז'אן פול בלמונדו   , פרונסואז' דורלאק , ז'אן סרבה

1964, קומדיית הרפתקאות , 112 דקות
באדיבות המכון הצרפתי

צרפתית, תרגום אנגלית

אדריאן עד לחטיפתה של ארוסתו האהובה, אנייס, ביתו של אתנולוג מפורסם.

אדריאן יוצא למסע חיפושים אחריה אשר מביא אותו עד לברזיל, שם הוא מסתבך בטרפיק של פסלים אינדיאנים.

טריילר

חתונת השנה 2 / LES MARIES DE L’AN 2

בימוי: ז'אן פול ראפנו

תסריט:   ז'אן פול ראפנו, מוריס קלבל, קלאוד סוטה

שחקנים: ז'אן פול בלמונדו   , מרלאן ז'ובר, לאורה אנטונלי

1971, דרמה קומדיית הרפתקאות, 98 דקות
באדיבות המכון הצרפתי

צרפתית, תרגום אנגלית

ניקולא הוא צרפתי החיי באמריקה. הוא מעוניין להתחתן עם יורשת עשירה אך לפני הכל עליו לחזור לצרפת ולהתגרש מאשתו שרלוט.

כשניקולא מגיע לצרפת הוא מתקשה למצוא את שרלוט אשתו , בת אצולה מקומית.

רשימת ההקרנות

פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה-14 בתאריכים: 16-28/03/2017

פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה-14 בתאריכים: 16-28/03/2017

להזמנת כרטיסים

הצטרפו לדף הפייסבוק של הבלוג הדרלינג

הדר אוקנין – בלוגרית לייפסטייל ומשווקת במדיה החברתית

לאתר שלי לקניות מומלצות באיביי ebay

סוויטת פאר יערות המונפורט

לוריאל 70 אחוז הנחה

קולקציית קיץ 2017 של רשת WESHOES בחנויות הרשת ובחנויות CROCS&MORE

מבצע נעלי נשים ננין ווסט Nine west

 

סדנת בריוש ואפייה צרפתית

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s