נסיעת מבחן עם שברולט טראקס החדשה – Chevrolet Trax

 לפני מספר שבועות הוזמנתי לחוות לראשונה נסיעה בשברולט טראקס החדשה.

מה אני מבינה ברכבים? לא הרבה במיוחד…

כמו כל בחורה טיפוסית, מעניין אותי המראה, הצבע והנוחות.

מבחינת מראה, הוא עונה על הדרישות.

מבחינת צבע, הרכב שקיבלתי להתנסות הגיע בצבע האהוב עלי – אדום.

עכשיו רק נשאר לבדוק את הנוחות והתוספות שעושות את ההבדל.

שברולט טראקס נחשבת לג'יפון קומפקטי. עם זאת, ההרגשה בתוך הרכב מאוד מרווחת, הישיבה גבוהה ונוחה ותא מטען בנפח 356 ליטרים.

התחושה תוך כדי נסיעה בתוך הרכב מאוד יציבה ובטוחה, הנסיעה חלקה וכיפית.

לגבי התוספות, ראו פירוט בהמשך…

הנה כמה תמונות מהחוויה:

נסיעת מבחן עם שברולט טראקס החדשה - Chevrolet Trax

נסיעת מבחן עם שברולט טראקס החדשה - Chevrolet Trax

נסיעת מבחן עם שברולט טראקס החדשה - Chevrolet Trax

נסיעת מבחן עם שברולט טראקס החדשה - Chevrolet Trax

נסיעת מבחן עם שברולט טראקס החדשה - Chevrolet Trax

נסיעת מבחן עם שברולט טראקס החדשה - Chevrolet Trax

צילומים: שונית וייס

והנה כל הפרטים הטכנים:

 • גרסאות 1.8 מנוע ל' ו 1.4 טורבו
 • פותח בפלטפורמה גלובלית ויימכר ביותר מ 40 מדינות
 • קשיחות של רכב פנאי, מראה אורבני
 • מידות קומפקטיות, היגוי זריז ודינאמי, מערכת מתלים מתקדמת
 • מצלמת נהיגה לאחור, שברולט MYLINK, דלתות בעלות פתיחה רחבה, שקעי USB 230V
 • 5 כוכבי בטיחות, 6 כריות אויר, ESP,ABS, ESC,  מערכת בקרת ירידה במורד
 • מחיר: החל מ 129,900ש"ח

 

פרנקפורט, ה 6 באוגוסט 2013…

שברולט, מותג הרכב הצומח ביותר בעולם, אשר מכר במהלך שנת 2012 יותר מ 4.95 מיליון מכוניות ברחבי העולם ("כל 7 שניות נמכרת בעולם שברולט"), משיק את השברולט טראקס. רכב הפנאי הקומפקטי אשר הוצג לראשונה בתערוכת פאריס אשתקד.

הטראקס, אשר פותח בפלטפורמה גלובלית על מנת לענות על דרישות נהגים מסביב לעולם, יימכר ביותר ב 40 שווקים, מברלין ועד סאו פאולו ונועד להיכנס ללב סגמנט הג'יפונים האורבניים הלוהט.

סגמנט אשר צמח בשנת 2012 ב 18 אחוזים לעומת השנה הקודמת, בעיקר על חשבון סגמנט המשפחתיות ורכבי הפנאי הבינוניים.

שברולט היא בין היבואניות הראשונות שמשיקה את הפרשנות שלה לקטגוריה הזו, בעיתוי הנכון ביותר, לצד השקתם של דגמים נוספים שמהווים את כרטיס הביקור של המותג בישראל ובעולם.

הטראקס, אשר הושק בקרואטיה בסוף אפריל, זכה לביקורות נלהבות על העיצוב הדינאמי, התנהגות הכביש ונוחות הנסיעה מצד עיתונאי הרכב באירופה. זאת ועוד, הטראקס הוא אחד הרכבים שבזכותם שברה שברולט את שיאי המכירות של עצמה במהלך המחצית הראשונה של 2013, שבה נמכרו יותר מ 2.5  מיליון רכבים.

שיווקו של הטראקס החל בספטמבר האחרון כאשר בשלב הראשון תוצע גרסת ה 1.8 ליטר ולקראת סוף השנה תוצע גם גרסת ה 1.4 ליטר טורבו.

מנוע וביצועים

" … the powerful engines are ideal preconditions to ride on the ridge of the current crossover-wave.” PASSAUER NEUE PRESSE ; DATE OF PUBLICATION: 04/13/2013

הטראקס יציע את הביצועים הטובים בסגמנט עם שתי גרסאות בנזין : בשלב הראשון (ספטמבר) גרסת ה 1.8 ל' אשר תפיק 140 כ"ס (6,200 סל"ד ) ומומנט של 18.1 קג"מ ( 3,800 סל"ד), ולקראת סוף השנה תשווק גרסת מנוע ה 1.4 ליטר טורבו המייצר 140 כ"ס (4,900 סל"ד) ומומנט של 20.4  קג"מ (1,850 סל"ד). לשתי הגרסאות משודכת תיבת הילוכים אוטומטית 6 הילוכים בעלת טווח רחב של מימדי העברה והילוך יתר בהילוך הגבוה ה אפשר שיוט בסל"ד נמוך המביא לחיסכון משמעותי בצריכת דלק. . הטראקס תוכנן על מנת  לייצר איזון אופטימלי בין ביצועים לחיסכון בדלק וכולל, בין היתר, מאפיינים כגון תזמון שסתומים משתנה כפול (DCVCP) – המספק תפוקת כוח ומומנט גבוהים יותר על פני טווח רחב של מהירויות מנוע ומסייע לצמצום בפליטות המנוע והפחתת צריכת הדלק, עיצוב חדש של גל הארכובה- שהביא לקיצוץ של כ 6 אחוזים במשקל והגדלה של כוח הפיתול, מערכת הצתה מתקדמת המסייעת בצמצום גזי הפליטה ומאפשרת הנעה חלקה ומהירה. דגש נוסף הושם על מערכת הזרקת הדלק שכוללת חיישן חמצן בעל זמן תגובה מהיר, המזהה במהירות רבה יותר את יחס התערובת אויר-דלק במנוע ומאפשר הזרקת דלק אופטימלית למנוע.

שתי גרסאות המנוע כוללות מספר דגשים שנועדו לייצר איזון אופטימלי בין ביצועים לחיסכון בדלק:

–          תזמון שסטומים משתנה כפול (DCVCP) – המספק תפוקת כוח ומומנט גבוהים יותר על פני טווח רחב של מהירויות מנוע ומסייע לצמצום בפליטות המנוע והפחתת צריכת הדלק.

 צריכת הדלק של הטראקס עומדת על  6 ליטר ל 100 ק"מ בדרכים עירוניות ו 10.5 ליטר ל100 ק"מ בכביש בין עירוני.

היגוי

"Through tight turns, the Chevy – thanks to its servo steering – is maneuverable as a weasel.” MAIN ECHO; DATE OF PUBLICATION: 04/20/2013)

הטראקס החדש, שתוכנן שכוונן כדי להעניק לנהג דינאמיקת נהיגה מהנה, משלב נוחות והיגוי תגובתי. התוצאה היא רכב המעניק חווית נהיגה בטוחה ותחושה של חיבור לרכב בכל רגע נתון.

בזכות מידותיו העירוניות, ההיגוי הדינאמי והגה הכוח, חלוקת משקל מתאימה ומערכת המתלים המתקדמת, הטראקס מרגיש זריז, גמיש, ומהנה לנהיגה. יחד עם החידושים האחרונים בתחום מערכות העזר לנהג, הטראקס מציע חבילה שלמה, דינאמית, בטוחה ומהנה.

המבנה האחוז (BFI) של הטראקס הופך אותו לאחד הג'יפונים הקשיחים והחזקים בקטגוריה ומעניק תחושת יציבות ושליטה בטוחה בכביש. לטראקס מערכת מתלים קדמית עם תמוכות מקפרסון המשפרים את יציבות הרכב, מפחיתים את חיכוך ההחלקה ומסייעים בשיכוך המהמורות בכביש. בזכות מתלים אחוריים ,אשר כוונו לדרישות הספציפיות של השווקים השונים בעולם), ועוצבו בסגנון גל ארכובה מורכב, שולבו היתרונות הטמונים בסרן קורת מתח רגיל עם משקל נמוך ובקרה עקבית על זווית השפיעה של הגלגלים.

לטראקס מערכת היגוי חשמלית מסוג מסרק אשר מעניקה לנהג תגובתיות ותחושת היגוי מרכזי. קוטר הסיבוב בין מדרכות מושלם לתנאים עירוניים ועומד על 5.4 ופחות משלושה סיבובים מנעילה לנעילה. מוט ההגה מתכוונן וניטן להטיה ולכוונון טלסקופי.

מערכת הבלמים של הטראקס כוללת בלמי דיסק קדמיים ובלמי תוף אחוריים. יחד עם קליפרים קדמיים בקוטר 30 מ"מ ואחוריים בקוטר 38 מ"מ ומערכות ABS, EBD, ובקרה הידרואלית על עוצמת הבלימה (ECU), נהנה הטראקס מעוצמת בלימה יוצאת דופן ובטוחה.

עיצוב

“Todays trendy cars are small all-rounder with a higher seating-position – like the new dynamic designed Trax…" PASSAUER NEUE PRESSE ; DATE OF PUBLICATION: 04/13/2013 

קווי העיצוב של הטראקס, שעוצבו בהשראת הקו העיצובי הגלובלי של שברולט, מפגינים קשיחות של רכב פנאי, יחד עם מראה אתלטי אורבני. עם אורך של 4.24 מטרים ורוחב של 1.7 מטרים, קו מותניים וגג "משוכים" לאחור, הטראקס מציע יכולת אווירודינאמית מתקדמת התורמת חיסכון בדלק.

למראה האגרסיבי של הטראקס תורמים עיקולים העוברים לאורך השוליים החיצוניים של מכסה המנוע והגריל הכפול, אחד מסימני ההיכר של שברולט. קו הגג המשתפל לאחור ומוטות הגגון הכסופים, מעצימים את התחושה והפונקציונאליות של רכב שטח. גלגלי ה 16 אינצ', עם עיצוב חמשת החישורים הקלאסי של שברולט, מקנים לו מראה יציב של רכב שטח קשוח.

מרווח

“All in all, the Trax with its raised seating position is a successful compromise between SUV and passenger cars. The driver has a good overview to the front and the side." MAIN ECHO; DATE OF PUBLICATION: 04/20/2013

לטראקס תא נוסעים המעוצב בסגנון תא טייס כפול, סימן ההיכר של שברולט, המיועד לייצר את הרמות הגבוהות ביותר של נוחות ושימושיות בהשוואה לרכבים האחרים בקטגוריה.

לוח השעונים כולל לוח מחוונים בעל מסגרת כרום, שעון סל"ד בעיצוב רטרו ומד מהירות דיגיטלי עם צג LCD  המוקף בכ 12 אלמנטים ויזואליים.

כיאה לרכב משפחתי מהדור החדש,  הטראקס מציע מגוון מקומות אכסון. יחד עם תא מטען בנפח של 356 ליטר (1,370 ליטר עם קיפול המושב האחורי), חמישה מושבים אשר ממוקמים גבוה, אפשרות לקיפול מודולרי של המושבים האחוריים כך שיאפשר העמסת חפצים באורך של יותר משתי מטרים, ומרווח פנים עצום, הטראקס הוא הרכב המושלם לנהג המשפחתי אשר מחפש לקבל יותר נראות ובטיחות מהרכב שלו.

אבזור ובטיחות

" the Trax will certainly make its contribution to the booming SUV market, not only because of the low price, but also because of his own character.” WESTFÄLISCHE RUNDSCHAU ; DATE OF PUBLICATION: 04/10/2013

השברולט טראקס מגיע ברמת אבזור גבוהה אשר כוללת, בין היתר, את השברולט MYLINK, מערכת חווית המשתמש של שברולט, המגיעה עם מסך טאצ' אינטואטיבי בגודל 7 אינצ', מצלמת נהיגה לאחור מקורית, דיבורית Bluetooth מקורית, מושבים אחוריים מתקפלים ל 8 מצבים מודולריים, דלתות בעלות פתיחה רחבה להגברת תחושת המרחב, ושקעי USB ו 230 V.

בזכות מרכב אחוד העשוי ממבנה פלדה מחוזק, מסילות שלדה וכלוב בטיחות ביחידה מולחמת אחת ובזכות שלל מערכות הבטיחות האקטיבית שלו, זכה הטראקס בחמישה כוכבי בטיחות של ה EURONCAP  (ע"פ הסטנדרטים החדשים והחמורים יותר).

בין מאפייני הבטיחות של הטראקס, אשר צפוי לזכות בדירוג הגבוה ביותר ובתואר "TOP SAFETY "PICK  של המכון האמריקאי לבטיחות בדרכים (IIHS) , ניתן למצוא מערכת בקרת יציבות אלקטרונית (ESC), העוקבת אחרי פקודות ההיגוי של הנהג על מנת לזהות את הכיוון אליו הוא מתכוון לפנות ומפעילה באופן אוטומטי את מערכת בקרת האחיזה (ESP) כדי לסייע לו לשמור על נתיב הנסיעה. מערכת ABS תמנע את נעילת גלגלים בעת בלימות חירום ותאפשר לרכב להמשיך להגיב לפקודות הנהיגה של הנהג. בטראקס, אשר מצוייד בשש כריות אויר, משולבת גם מערכת בקרת נסיעה במורד, המאפשרת לרדת במורדות תלולים בשטח מבלי להשתמש בבלימת מנוע.

כמו כן, הטראקס, אשר נבנה כך שיוכל לשאת משקל גדול פי 4 ממשקלו במקרה של התנגשות, כולל מספר טכנולוגיות ריסוק מתקדמות שמטרתן למקסם את ההגנה על הנוסעים במקרה של התנגשות :

–          מערכת חיישנים SDM – המבצעת בקרה על פריסת כריות האויר בהתאם למיקום החבטה הצפויה במקרה של התנגשות.

–          חיישני צד המפעילים את כריות האויר משני צידי תקרת הרכב, כריות המושב הקדמיות, ואת הקדם מותחנים בחגורות הבטיחות.

–          מערכת AOS- המפחיתה של הסיכון של פגיעה כתוצאה מכרית האויר ע"י זיהוי גובה הנוסע.

מחירים:

שברולט טראקס 1.8 LS – 129,900 ₪

שברולט טראקס 1.8 LT- 134,900 ₪

שברולט טראקס 1.4 טורבו LT – 142,900 ₪

גלית עיני, סמנכ"לית שיווק בUMI: שברולט ממשיכה במתקפת הדגמים ומשיקה את הדגם הכי נכון בסגמנט הכי לוהט. עם כניסת הטראקס, יש לשברולט שחקן ראוי בכל קטגוריה. הטראקס, יחד עם דגמי המנהלים שהושקו לא מכבר, יצעיד את שברולט אל תוך שנת 2014.

שברולט ישראל בפייסבוק:

https://www.facebook.com/oferavnir#!/Chevrolet.Israel

עשרה דברים שלא ידעת על שברולט:

 1. מאז הקמתה בשנת 1911, שברולט מכרה יותר מ 200 מיליון רכבים.
 1. רכבי שברולט נוסעים על יותר משני שליש מכבישי העולם.
 1. אם יעמידו את כל רכבי שברולט שנמכרו בשנת 2012, פגוש אל פגוש, הם ימתחו לאורך של כמעט 20,000 ק"מ. מרחק ששווה לחצי מהיקפו של כדור הארץ.
 1. בשנת 2012, אחד מכל 403 בתי אב קנו שברולט.
 1. בשנת 2012, כ 60 אחוזים מהמכירות של שברולט היו מחוץ לארה"ב.
 1. מורשת שברולט:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IPWQ2wNG5Yo

 1. 24 דגמים נבחרים, אשר הגדירו את מורשת שברולט בארה"ב:

http://www.chevrolet.com/culture/article/iconic-chevys.html

 1. הפרסומות הטובות ביותר בהיסטוריה של שברולט:

http://www.chevrolet.com/culture/article/chevy-commercials.html

 1. עשרת רגעי הספורט המוטורי הגדולים של שברולט:

http://www.chevrolet.com/culture/article/chevy-racing-history.html

 1. סרטון מיוחד לכבוד חגיגות 100 שנה לשברולט:

http://www.youtube.com/watch?v=wK8nHn095I8

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי: http://www.facebook.com/hadar.oknin

2 מחשבות על “נסיעת מבחן עם שברולט טראקס החדשה – Chevrolet Trax

 1. פינגבק: סדנת צילום עם שברולט ספארק Chevrolet Spark והצלם אלדד רפאלי | HADARLING

 2. פינגבק: סדנת צילום עם שברולט ספארק Chevrolet Spark והצלם אלדד רפאלי | Hadarling Lifestyle Blog

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s