דברים שלא שומרים בנרתיק Multi Gyn

לפני כשבועיים נכחתי באירוע שכלל הסברים שהיו מורידים לכל אחד מכם את התיאבון (וכן, זה היה ממש לפני הארוחה).

עם זאת, כל בחורה שנכחה באירוע, הבינה בדיוק על מה מדובר.

הפרשות, פטריות וגינליות, דלקות בדרכי השתן ועוד תיאורים שאחסוך מכם.

איך הם נוצרים ומה דרכי המניעה שלהם.

שמענו על סדרת מוצרים שאמורה להפוך חייה של כל אישה לנוחים יותר: 

 מולטי ג'ין – סדרת מוצרים טבעית לטיפול בבעיות וגינאליות – מבוססת על פטנט עולמי – 2QR   

  לחיסול חיידקים גורמי מחלה מבלי לפגוע בחיידקים הידידותיים.

עוד נחשפנו באירוע:

      תוצאות מחקרים קליניים – יעילות מוכחת במידה זהה לאנטיביוטיקה

       מונולוגים מהווגינה – תוצאות סקר נשים ראשון מסוגו בישראל

דברים שלא שומרים בנרתיק

ואלו הנתונים:

75% מהנשים סובלות מזיהומי נרתיק שונים לפחות פעם אחת במהלך חייהן. כ- 40% מהן סובלות  מזיהומים חוזרים ונשנים. עבור נשים אלה מדובר בפגיעה ממשית באיכות החיים, פגיעה באינטימיות ואף באיכות הזוגיות, שלא לדבר על המבוכה המתלווה למצבים הללו, שהופכת את זיהומי הנרתיק לאחת הבעיות הכי מטרידות בעולם הנשי.

זיהומים בנרתיק הם הסיבה השכיחה ביותר לביקורי נשים אצל רופאי הנשים, והם נחלקים ל- 3 סוגים עיקריים:

–    זיהום בקטריאלי (BV) – מהווה כ- 70% מכלל זיהומי הנרתיק ונגרם על ידי ריבוי חיידקים 'רעים' על חשבון חיידקים 'טובים'- לאקטובציליים.

–    זיהום פטרייתי – קנדידה –  המהווה כ- 20% מזיהומי הנרתיק, ועלולה להתרבות עקב הפחתת חיידקים טובים בנרתיק.

–    טריכומונאס – טפיל זעיר המועבר ביחסי מין ולא נמצא דרך קבע בנרתיק.

המשותף לכל המצבים הללו, הוא הפרת האיזון בפלורה של הנרתיק: הפחתה בכמות החיידקים ה'ידידותיים' – לאקטובצילים – אשר מהווים את המגן הטבעי מפני זיהומים. הסימפטומים למצבים הללו כוללים הפרשות מרובות, גרד, צריבה, ריח רע, אי נוחות ועוד.

כשמדובר בזיהום בקטריאלי, הטיפול המקובל הוא מתן אנטיביוטיקה, והוא כשלעצמו מחסל הן את גורמי הזיהום והן פוגע באוכלוסיית החיידקים הידידותיים, מה שמפר את האיזון בפלורה של הנרתיק ומייצר קרקע נוחה להתפתחות זיהום פטרייתי או חיידקי.

פטנט עולמי המבוסס על  תרכובת QR2  מאפשר לראשונה לחסל חיידקים מזיקים (פתוגנים) מבלי להשפיע על החיידקים הידידותיים – הוא הבסיס ליצירת ליין מוצרי "מולטי ג'ין" לטיפול בזיהומים וגינליים.

"מולטי ג'ין"–  סדרת מוצרים מהפכניים לטיפול בזיהומי נרתיק,  ובמגוון מצבים של אי נוחות אינטימית, טיפול בפטרת הנרתיק וזיהומים חיידקיים. המוצרים מסייעים בשמירה על פלורה וגינאלית בריאה ומאוזנת. כל המוצרים טבעיים ללא חומרים משמרים ובטוחים לחלוטין לשימוש. כל המוצרים מבוססים על תרכובת 2QR הייחודית והמוגנת פטנט תרכובת אשר יעילה במיוחד בחסימת חיידקים פתוגניים ופטרת.

יוסי מצקל, רוקח ובעלים של חברת "דרורת" אומר כי השימוש הנרחב באנטיביוטיקה מוביל לפיתוח זנים עמידים, זו הפעם הראשונה שמתגלה פתרון לזיהום בקטריאלי אשר איננו טיפול אנטיביוטי או אנטיספטי, איננו מוביל לפיתוח זנים עמידים וגם איננו פוגע באוכלוסיית החיידקים המועילים – הפרוביוטיים. החיידקים הפרוביוטיים נחשבים כיום כאבר חשוב במערכת ההגנה של גופנו, כל פגיעה בהם פוגעת ביכולתנו להתמודד עם זיהומים.

מולקולת QR 2 :

תרכובת ה- QR2  הינה פריצת דרך רפואית לטיפול בחיידקים וזיהומים שפותחה על ידי חברת 'ביוקלין' ההולנדית. תרכובת זו היא למעשה קומפלקס ייחודי של פוליסיכרידים (סוכרים בעלי שרשראות ארוכות המחוברים יחד והם בעלי פעילות כימית מסוימת) שנצמדים לחיידקים מכל הכיוונים ולא מאפשרים להם להיצמד לרקמת הגוף, להתרבות ולהתפתח ובכך בעצם מחסלים אותם. התרכובות יעילה מאוד בחסימת מגוון רחב של חיידקים מזיקים וקנדידה, ומנגד לא משפיעה על חיידקים ידידותיים.

התרכובת הינה טבעית לחלוטין, ללא חומרים משמרים וכימיקלים ובטוחה לשימוש גם עבור נשים הרות או מניקות. מקורה מצמח ההאלואה-ברבדנסיס וניתן להשתמש במוצרים לצד תרופות, ללא הגבלה בכמות או בתדירות.

סדרת "מולטי ג'ין" הושקה בעולם לפני מספר שנים, נמכרת ברחבי העולם, בשוויץ למשל, מולטי ג'ין הינו המוצר המוביל בכל קטגוריית מוצרים לטיפול בזיהומי נרתיק, בסין ובארה"ב הוא מחולל מהפכה בתפיסה של טיפול בחיידקים פתוגניים בכלל.

יעילות מוכחת במחקרים קליניים:

** מחקר השוואתי של אקטי ג'ל אל מול אנטיביוטיקה מטרוניזדול – נערך באפריל 2012 בהולנד, במשך 5 ימי טיפול ו-3 חודשי מעקב.

המחקר כלל 47 נשים, 23 מהן טופלו באנטיביוטיקה, 24 טופלו באקטי-ג'ל מסדרת מולטי ג'ין.

המחקר הוכיח ומצא שהטיפול באקטי ג'ל נמצא יעיל במידה זהה לטיפול באנטיביוטיקה. מאחר והוא טבעי ונטול תופעות לוואי, אינו דורש מרשם ואינו יוצר זנים עמידים, גיבשו החוקרים המלצה להשתמש בו כקו ראשון בזיהומים וגינליים.

** מחקר יעילות שנערך בהולנד, ב 1999, עם אקטי-ג'ל, כלל 128 נשים, שטופלו באקטי ג'ל במשך 5 ימים, הראה כי: אצל 74% מהנשים הייתה צמיחת יתר של חיידקים ידידותיים לאקטובציליים, ואצל 26% נמצא שילוב של חיידקים טובים וחיידקים פתוגניים.

מסקנת המחקר –  78% מהמשתתפות במחקר דיווחו על הפסקת תופעות האי נוחות לאחר 5 ימי טיפול באקטי-ג'ל.

** מחקר שביעות רצון ויעילות, נערך בהולנד ב 1996, כלל 50 נשים שטופלו במשך שבוע באקטי-ג'ל. נמצא כי 64% מהמשתתפות דיווחו על הקלה והיעלמות התסמינים בנרתיק תוך שבוע. עוד נמצא כי השימוש באקטי ג'ל מביא לנורמליזציה של הפלורה בנרתיק וצמיחת החיידקים הידידותיים.

מונולוגים מהווגינה:

תוצאות סקר נשים בנושא זיהומים וגינליים והרגלי הטיפול בהם

לקראת השקת "מולטי ג'ין" ערכה חברת "דרורת" סקר נשים ראשון מסוגו בישראל, במטרה לבחון את מידת המודעות והרגלי הטיפול של נשים בזיהומים וגינליים. הסקר בוצע בינואר 2013, על ידי חברת הסקרים 'מדגם', בקרב מדגם מייצג של 501 נשים בגילאי 18+.

ממצאי הסקר:

74% מכלל הנשים, סובלות מבעיות וגינליות הכוללות גרד וצריבה, הפרשות מרובות, יובש בנרתיק וריח רע. רובן סובלות מבעיות אלו יותר מפעם אחת: 40% כל כמה חודשים, ואילו כ- 20% מהן סובלות מכך יותר מפעם בחודש!!

עם מי מדברות הנשים בענייני בעיות וגינליות?

רק 62% מהנשים מתייעצות עם הרופא.

10% לא מדברות על כך עם אף אחד.

8% מחפשות פתרון לבעיות הוגינאליות באינטרנט.

7% מדברות עם האמא.

3.5% עם בן הזוג

כיצד מטפלות?

כמחצית מהנשים מטפלות באמצעות תרופת מרשם. 10% לא מטפלות כלל!! וממתינות שהבעיה תחלוף מאליה. היתר משתמשות בשטיפה אינטימית (21%), בתרופה ללא מרשם (13%), במוצר טבעי/ תרופת סבתא (7%).

נמצא כי צעירות פחות מתייעצות עם הרופא ומטפלות בתופעות אלו באמצעות תרופת מרשם פחות מהמבוגרות מהן. כמו כן, הן נוטות יותר להשתמש בשטיפה אינטימית.

כיצד משפיעות הבעיות הווגינליות על  היחסים עם בן הזוג??

70% מהנשים העידו כי ימנעו מיחסים אינטימיים אם יסבלו מתופעות אלו (שיעור זה גבוה יותר בקרב חילוניות ומסורתיות, בהשוואה לדתיות). יחד עם זאת, רק 3.5% מהנשים נוהגות לשוחח עם בן הזוג על הנושאים הללו!

מידת המודעות למחוללי הסימפטומים הווגינליים:

בפועל, כ- 70% מהזיהומים הווגינליים נגרמים כתוצאה מזיהום חיידקי (בקטריאל וגינוסיס) ורק כ- 20% מהם נגרמים מפטרייה.

מתוך ממצאי הסקר, עולה כי רק כרבע מהנשים יודעות שהגורם העיקרי לתופעות אלו הינו זיהום חיידקי. כ-50% סבורות כי הגורם העיקרי הינו פטרייה.

יוסי מצקל, רוקח  ומבעלי חברת "דרורת", מסביר כי לכך השלכה ישירה על דרכי הטיפול, מה שאומר שנשים מטפלות באופן לא נכון בזיהומי הנרתיק, ובכך מעלות את הסיכון להחמרת המצב ולסיבוכים.

הנושא סבוך עוד יותר, משום שמדובר בנושא שלא אוהבים לדבר עליו, או להתייעץ, ועל כן מידת המודעות לסיבות ולפתרונות נמוכה מאוד.

המודעות הנמוכה בעייתית עוד יותר נוכח העובדה שמדובר בבעיות עם סיבוכים מורכבים. כך למשל, זיהום חיידקי B.V , שממנו תסבול אחת מכל 3 נשים במהלך חייה, עלול לגרום ללידות מוקדמות של פגים, וכן לרגישות יתר למחלות מין כולל HIV.

העדפות נשים לטיפול בבעיות וגינליות:

71% מהנשים ציינו שיעדיפו להשתמש בתכשיר טבעי

60% ציינו שבנוסף יעדיפו להשתמש בתכשירים שאינם מכילים חומרים משמרים

מוצרי סדרת "מולטי ג'ין":

סדרת 'מולטי ג'ין' כוללת שישה מוצרים לטיפול בבעיות ווגינליות המבוססים על חומרים טבעיים בעלי יעילות מוכחת מחקרית וללא חומרים משמרים או בישום:

**  אקטי ג'ל – לטיפול בבקטריאל וגינוזיס (זיהום חיידקי). מעניק הקלה מידית בתופעות הנלוות כגון ריחות, הפרשות, גרד וגירויים שונים. משפר את הפלורה של הנרתיק לרמה מיטבית. יעיל ובטוח לשימוש. 69.9 ₪.

** פלורה פלוס – לטיפול ומניעת קנדידה (פטרת הנרתיק). עשיר בפרה-ביוטיקה המגבירה את השגשוג של החיידקים הטובים, שומרת על פלורה מאוזנת ובריאה ומונעת התפתחות קנדידה. 5 מנות חד פעמיות במארז. 69.9 ₪.

** ליקווי ג'ל – להענקת לחות וגינאלית. מקל מידית על יובש בנרתיק, ומסייע בשיקום הלחות הטבעית. מונע גרד ומשמש גם חומר סיכה מעולה. 59.9 ₪.

** קומפרסים – פדים רכים וייחודיים להרגעה והחלמה של רקמות פגועות כמו תפרים וטחורים לאחר לידה.  הרגעה מיידית, מניעת נפיחויות ודלקות, תמיכה בהחלמה טבעית של המקום. 12 פדים באריזה. 59.9 ₪.

** וגינל דוש טבליות – פטנט בלעדי לשטיפה אינטימית פנימית באמצעות אביזר בעל צורה ארגונומית לשימוש פנימי קל ונוח. בעל מנגנון השוטף לכל הכיוונים וכן כולל שסתום מיוחד לוויסות הלחץ ומניעת חזרה של הנוזל. 69.9 ₪.

** פאמיווש – תחליב שטיפה חיצוני ללא סבון, ללא חומר משמר וללא בושם. שומר על רמת PH  מאוזנת. 49.9 ₪.

 דברים שלא שומרים בנרתיק

אתר החברה www.multi-gyn.co.il או בטלפון 03-6822258

ביוקלין היא חברה הולנדית שהוקמה בשנת 1989   והיא מתמקדת במחקר ופיתוח, ייצור ואספקה של מוצרי טיפוח, תוספי מזון ומוצרים רפואיים. למעלה מ- 35 מדינות ברחבי העולם משווקות את מוצרי ביוקלין בינהן: ארצות אירופה, רוסיה, תורכיה, אוסטרליה, ניוזילנד, קנדה ,סין ומעכשיו גם בישראל.

 Lacoste Ushops

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s