דרך הבשורה בגליל – THE GOSPEL TRAIL

"דרך הבשורה –  תוואי דרכו של ישו בגליל התחתון:

מנצרת – כפר ילדותו, אל צפון הכינרת – אזור שליחותו. הדרך, בה נחשפים נופיה התנכיים של הגליל, כוללת 62 ק"משל דרך עפר, החוצה ישובים ומטעים ומתאימה להליכה ברגל, לרכיבה באופניים ועל גבי סוסים. תחילתה של הדרך בהר הקפיצה בנצרת והיא מסתיימת בכפר נחום, ולכל אורכה סימון מיוחד עם לוגו ייעודי לצד סימון שבילים."

בין אם אתם נוצרים, יהודים, מוסלמים, או אפילו חסרי אמונה כלל – בראש ובראשונה מדובר בדרך מעלפת, רצופת נופים מדהימים, וסיפורים היסטוריים אודות ישו(ע) והתקופה בה חי.

אני הייתי בסיור לרגל "השקת דרך הבשורה" מטעם משרד התיירות, בנוכחות שר התיירות, שכלל "טעימה" של חלק מדרך הבשורה.

איך אפשר להשיק דרך בת אלפי שנים?!?

אז הדרך כמובן הייתה קיימת עוד קודם, אבל עכשיו החליטו במשרד התיירות, כאקט שמיועד למשוך תיירים נוצרים ובכלל, לפתח את הדרך, להפוך אותה לנגישה יותר, לסמן אותה, לשווק אותה כמסלול תיירותי אטרקטיבי, לאלו שרוצים "לחוות" את הדרך של ישו(ע) – לא רק מתוך סיפורים, אלא תוך נוכחותם והליכתם באותו המסלול.

מתוך הקומוניקט:

דרך הבשורה: (THE GOSPEL TRAIL) 

משרד התיירות השיק את "דרך הבשורה" –  תוואי דרכו של ישו בגליל התחתון, מנצרת – כפר ילדותו, אל צפון הכינרת – אזור שליחותו. הדרך, בה נחשפים נופיה התנכיים של הגליל, כוללת 62 ק"משל דרך עפר, החוצה ישובים ומטעים ומתאימה להליכה ברגל, לרכיבה באופניים ועל גבי סוסים. תחילתה של הדרך בהר הקפיצה בנצרת והיא מסתיימת בכפר נחום, ולכל אורכה סימון מיוחד עם לוגו ייעודי לצד סימון שבילים.

מסלול זה מיועד להעשיר את מוצר התיירות של ישראל עבור התיירות הנוצרית, המהווה למעלה מ-65% מתנועת התיירות הנכנסת לישראל, כמו גם לתת לישראלים מקום בילוי חדש וייחודי.

משרד התיירות פיתח ושיפץ את הדרך הייחודית, בשיתוף הקרן הקיימת לישראל, בהשקעה כוללת של 3 מיליון שקלים (2 מיליון מתוכם מתקציב משרד התיירות), זאת לאור הגידול בתיירות הנוצרית לישראל בשנים האחרונות וצפי של גידול נוסף של כ -200 אלף תיירים נוצרים בשנתיים הקרובות. במסגרת העבודה, הוכשרה מערכת נתיבי תנועה מודולארית המעמידה לרשות התייר מסלולים בהם ניתן לשלב סיור רגלי, רכוב (באופניים או רכב) וכן שיט לאורך הכנרת. בנוסף, הנתיבים בשטח סומנו בעזרת שילוט ייחודי והוקמו תחנות רענון  ומנוחה לאורך הדרך.

משרד התיירות מאמין כי קידומה של הדרך ושיווקה בקרב קהלים רלוונטיים, תביא לפריחה כלכלית באזור ומימוש הפוטנציאל התיירותי הקיים בו.

חשוב לציין כי פיתוח ושיפוץ דרך הבשורה מהווה רק נדבך אחד מהפיתוח הכלכלי והתיירותי אותו מקדם משרד התיירות באזור. פעולות אלו נעשו מתוך רצון לפתח את אזור הגליל, ולהפכו למרכז תיירותי משגשג, אשר ימשוך אליו תיירים ומטיילים. על פי הערכות משרד התיירות, פיתוח דרך הבשורה יביא להעלאה משמעותית במספר המבקרים הישראליים והתיירים באזור, ימשוך בעלי עסקים ויזמי תיירות ויביא להקמת עסקים חדשים שימוקמו על דרך הבשורה ויעניקו שירותים שונים למטיילים בה. השפעה זו תביא גם לתנופה תעסוקתית שתסייע בפיתוח כלכלי בקרב עסקים קטנים באזור.

בהמשך לפעילות השיווקית הענפה, בהתאם למיצובה של ישראל כ"ארץ הקודש במרכזה ירושלים", הקים משרד התיירות בשנה האחרונה דסק דתות, אשר פועל באופן ממוקד לשיפור ולהתאמת פעולות השיווק לזרמי הנצרות במדינות השונות. במסגרת פעילותו, השיק המשרד ערוץ יוטיוב ייעודי לתיירים, על מנת לעורר סקרנות ועניין בקרב תיירים אוונגליים מרחבי העולם ולעודד את ביקורם בישראל. האתר, בו ניתן למצוא סרטונים במגוון שפות, רשם כבר אלפי צפיות ונמצא בכתובת  http://www.youtube.com/user/HolyLandVisit?blend=22&ob=5 .  

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב: "התיירות הנוצרית על גווניה השונים מהווה את העוגן המרכזי בתיירות הנכנסת לישראל. לדרך הבשורה, שמעצימה את חווית הביקור הרוחנית של כל תייר והמטייל שמגיע לישראל, ובפרט הנוצרים שביניהם, תהיה השפעה חיובית רבה למיצוי הפוטנציאל התיירותי של אזור הכנרת, באמצעות יצירת תנופה כלכלית בצפון הארץ עם יצירת משרות חדשות וגידול ההכנסות מהמבקרים."

אנחנו, כאמור, יצאנו לטיול, שכלל כמה תחנות מתוך דרך הבשורה.

חלקנו עשה את המסלול באופניים, חלקנו על סוסים (שר התיירות, למשל) וחלקנו (כולל אותי) בהליכה רגלית בנופים המדהימים בליווי מדריכה מצויינת, שליוותה את כל הסיור בסיפורים היסטוריים שקשורים לכל מקום בו עברנו.

הנה כמה תמונות מהמקומות המקסימים שחווינו:

הסימונים לאורך "דרך הבשורה":

מתחילים במסלול:

הארבל:

אל המעיין:

שר התיירות מוביל את השיירה:

"מקושתת", כאשר מאחורי מקום התבודדותו של ישו(ע):

השר עולה על הסוס:

פיסות הסטוריה:

המערה בה סוברים שישו ישב עם 12 תלמידיו:

שייט בכנרת (צילום: טל גליק):

אני והבישוף:

מוזיקה לסיום:

כל הפרטים אודות "דרך הבשורה" ניתן למצוא כאן: http://www.teva.org.il/?CategoryID=279&ArticleID=4483

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי: http://www.facebook.com/Ok.Hadar

מודעות פרסומת

4 מחשבות על “דרך הבשורה בגליל – THE GOSPEL TRAIL

  1. שביל הבשורה הוא כידוע חיקוי לדרך ישו שסומן במאי 2009 והוא אטרקטיבי יותר מאחר והוא עובר דרך ישובים ומפגיש את הצועד בשביל עם אוכלוסיה מגוונת. אח הפוליטיקה…..

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s