על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

עמותת זכרון מנחם מהווה מרכז לתמיכה בילדים חולי סרטן.

העמותה הוקמה בשנת 1990 לזכרו של מנחם ארנטל ז"ל, שנאבק למעלה מ-14 שנה במחלת הסרטן.

עמותת זכרון מנחם חולי סרטן פנטן התרמת שיער

הוריו ומכריו החליטו לנצל את הנסיון הרב שצברו, כדי להיטיב עם ילדים חולי סרטן ומשפחותיהם.

עם השנים נרתמו לפעילות זו רופאים, בעלי מקצועות חופשיים, אישי ציבור, רבנים ומאות מתנדבים.

'זכרון מנחם' נותנת מענה למכלול הבעיות, מרגע גילוי המחלה הממארת ותומכת בהורים לשאת בעול הקשיים הפיזיים והנפשיים לאורך כל הדרך.

מתנדבות 'זכרון מנחם' מעסיקות ותומכות בילדים, בבתי החולים ובבתיהם מבוקר ועד ליל, לצידם צוות מורות מקצועי לאומנות, מוסיקה ועוד. משחקיה וספריה של 'זכרון מנחם' עומדות לרשותם במחלקות הרלוונטיות.

מרכזי פעילות וסיוע: סורוקה – באר שבע, שיבא – תל השומר, דנה – תל אביב, וולפסון – חולון, רמב"ם – חיפה, הדסה עין כרם שערי צדק – ירושלים, העמק – עפולה, קפלן – רחובות, בני ציון – חיפה.

אנחנו הגענו לבקר במרכז בירושלים, אליו מגיעים עשרות ילדים חולי סרטן, אחיהם והוריהם למגוון פעילויות, שמטרתן להקל על כל המשפחה את ההתמודדות עם המחלה.

אלו התמונות…

חיים ארנטל, אביו של מנחם, מייסד העמותה, בספריית העמותה:

עמותת זכרון מנחם חולי סרטן פנטן התרמת שיער

חדר מוזיקה מושקע

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

מתקני משחקים

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

חדר ספורט

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

חדר מחשבים

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

חדר פיתוח צילום

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

פינת נוי בגינה

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

בהחלט עמותה ראויה שעוסקת בעבודת קודש.

לפרטים נוספים אודות עמותת "זכרון מנחם": http://www.zichron.org

חברת "פנטן" העולמית פועלת כבר זמן מה לעידוד נשים להארכת שיער ותרומתו למען עשיית פאות לנשים חולות סרטן.

בארץ חברה פנטן לעמותת זכרון מנחם ויחד הם מנסים להעלות את המודעות לחשיבות תרומת שיער.

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

חברת פנטן מתכוונת לערוך בחודש נובמבר הקרוב מספר אירועי התרמת שיער במספרות איכותיות.

במסגרת האירועים, מוזמנות נשים שמעוניינות לתרום משיערן (מינימום 30 ס"מ) להגיע ולזכות על הדרך בתספורת מקצועית.

מי מכן שמעוניינת להשתתף באירועים אלו, מוזמנת להשאיר את פרטיה בתגובה לפוסט (או אצלי בפרטי) וחברת פנטן תיצור אתכן קשר.

אגב, אני כבר החלטתי…

על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

פרטים נוספים באתר של פנטן: http://beautifullengths.co.il

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי: http://www.facebook.com/Ok.Hadar

קצת נתונים:

בישראל,  מתגלים מידי שנה  26,000 מקרי סרטן חדשים, מתוכם כ- 400 מקרים בקרב ילדים.

אחת משבע (7.5 ) נשים מתמודדת עם סרטן השד.

אחת מתופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי במחלת הסרטן,  הינה נשירת השיער אשר מתחילה  בממוצע, כשבועיים מתחילת הטיפול הראשון.  ילדות, נערות ונשים החולות בסרטן, מתמודדות מדי יום לא רק עם המחלה עצמה , אלא גם  עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של אובדן שיער הראש וההתקרחות, כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים.

למעשה, אותה קרחת "מסמנת"  את האדם ומתייגת אותו באופן אוטומטי כ"חולה סרטן" –  תהליך  שעבור רבות מן המתמודדות עם המחלה,  הינו  קשה מנשוא,  ברמה האישית  והחברתית.

מסקר שנערך ע"י המותג פנטן ועמותת "זכרון מנחם" בקרב נשים ישראליות, עולה כי :

 • מרבית הנשים בישראל מכירות קרובת משפחה או חברה, שהתמודדה עם מחלת הסרטן (71%).
 • אחוז דומה (69%) מצהירות, שאם חברתן הטובה היתה חולה בסרטן, קיים סיכוי גבוה/גבוה ביותר שהן היו מוכנות לתרום לה משיער ראשן.
 • כמעט 40% מוכנות לתרום חלק נכבד משיערן, לטובת נשים שהן אינן מכירות, הנאבקות כיום במחלת הסרטן.

מנכ"ל עמותת זכרון מנחם, חיים ארנטל: "הניסיון שלנו מראה כי השאלה הראשונה, שמציגה הצעירה או האישה  לרופא, המבשר לה  שחלתה במחלת הסרטן,  אינה דווקא על חומרת המחלה עצמה אלא כיצד ישפיעו  הטיפולים הכימותרפיים על שיער ראשה.  מעבודתנו אל מול מאות ילדות, צעירות ונשים המתמודדות עם מחלת הסרטן  אנחנו רואים איזו השפעה עצומה, פסיכולוגית ורגשית, יש  לעצם השיער ומראהו על  מצבה של האישה ".

בשנת 2006, הכריז מותג טפוח השיער פנטן – Pantene  על קמפיין בינלאומי יוצא דופן, בארה"ב, המעודד נשים וילדות באשר הן, לתמוך בחברותיהן, המתמודדות עם מחלת הסרטן. התפקיד של פנטן הוא לעזור לנשים לגדל שיער ארוך, חזק ויפה; ולעזור במימון הפיכת תרומות השיער לפאות.

מדובר בקמפיין לתרומת שיער טבעי,  Beautiful Lengths, אשר מציע לנשים מגוון אפשרויות לחיזוק ולתמיכה בחברותיהן, המתמודדות עם מחלת הסרטן –  החל באפשרות לתרום את שיערן  במהלך התספורת, לטובת בניית פאות איכותיות משיער טבעי  עבור נשים  שאיבדו את שיערן כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים;  המשך באפשרות  ליזום  "אירוע  תספורות" לנשים / ילדות אחרות, המעוניינות לתרום שיער, דרך גיוסם של כ- 200 מעצבי שיער ברחבי הארץ, שיתרמו תספורות בהתנדבות למעוניינות לתרום שיערן ועוד.

הקמפיין אשר מתקיים דרך קבע  במדינות רבות כמו: ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד זכה לתמיכה עצומה ולקחו בו חלק מובילי דעה מעולם התקשורת והבידור, ביניהן אופרה ווינפרי, השחקניות נעמי ווטס וזואי דשנל.

השנה, ייערך קמפיין  תרומת השיער העולמי של פנטן לראשונה גם בישראל, בשיתוף פעולה מלא עם  עמותת "זכרון מנחם" –  העוסקת משנת 1990 בטיפול בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.

מטרת השותפות בין פנטן לעמותת "זכרון מנחם" היא לעזור לנשים, נערות וילדות לגדל שיער ארוך וחזק ויפה,  עבור תרומת השיער ולספק את המימון הדרוש להפיכת השיער לפאות יפות משיער טבעי, המוענקות  כתרומה , לנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן.

מנכ"ל עמותת "זיכרון מנחם", חיים ארנטל:  "שני הגופים יסייעו לנשים התורמות, לטפח את שיערן לפני התרומה, להסתפר במספרות שהתנדבו  לספר את התורמות, בהנחיות מדויקות כיצד להסתפר, וכיצד לטפח את השיער לאחר התרומה. האפשרות להעניק  חינם, לצעירות ולנשים  המתמודדות עם מחלת הסרטן, פאות איכותיות משיער טבעי ויפה,  הינה תרומה בעלת ערך רב – היא  מועילה באופן ישיר ואמיתי ומרגשת  את כולנו – תורמים ונתרמים כאחד."

מנכ"לית פרוקטר אנד גמבל בישראל, יצרנית פנטן,  אלנה קודרישובה: "לשיער בריא יש משמעות רבה עבורנו והמראה של שיער בריא ויפה, חשוב כל כך לנשים הנאבקות בסרטן. אנו רוצים לתמוך בנשים אשר התחושה וגם המראה חשובים כל כך עבורן. תפקידו של פנטן הוא לעזור לנשים לגדל שיער ארוך ויפה ולספק בכך תרומות שיער איכותיות וכן את המימון הדרוש להפיכת השיער לפאות יפות משיער טבעי. עד היום תרם המותג פנטן 24,000 פאות משיער טבעי בארה"ב. בישראל, איחדנו כוחות  עם עמותת זכרון מנחם, ובכך  יצרנו  פלטפורמת תרומה  ייחודית, שמטרתה גם להעלות  את המודעות  לצורך  המרגש וההכרחי של  הענקת פיאות איכותיות, בחינם, לנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן.  אנחנו מעוניינים להעלות את המודעות לכך בקרב הציבור בישראל, כך שבנות ונשים , בעלות שיער ארוך , בריא ויפה , בבואן להסתפר, יחליטו על תרומת שיערן ".

הזמרת והשחקנית שרון חזיז, נבחרה לדמות  הציבורית שתוביל את קמפיין המודעות לתרומת השיער לפיאות: "מאז שאני זוכרת את עצמי ,פחדתי מהמילה 'סרטן'. אני יכולה למלא דפים רבים שסיפרו על התחושה הקשה שהייתה לי כשחליתי בסרטן.  הפחד העצום מהלא נודע, הטיפולים, הכאב, והחשש הגול מאובדן הנשיות. אותה נשיות שתמיד הייתה חשובה לי מאוד.

התביישתי שאובדן השיער מעסיק אותי בצורה משמעותית בתוך הכאוס הזה. בשיחותיי הרבות עם נשים שחלו, כמה מהשאלות הראשונות שעלו היו אודות אובדן השיער: "מתי השיער נושר?" "מה עושים?", " מה עם פאה?".  גם כך ישנה התמודדות קשה מנשוא, אך כשאת מאבדת את שיערך המחלה מסתכלת לך בעיניים. כששיערך נושר, נושרות אתו פיסות של נשיות, של עוצמה ושל יופי.

"לפתע את חשופה בפני אהובייך, מכרייך, עמיתייך לעבודה. את לא רק מרגישה אלא גם נראית חולה. חלק ענק ומשמעותי בדרך להחלמה היא הנפש שלנו. שמחה, אופטימיות והתחושה שאנו יכולות להמשיך ולהתנהל עד כמה שאפשר כרגיל… השיער ,המראה שלנו כנשים הוא חלק מתהליך ההבראה. אני שמחה לקחת חלק בפרויקט תרומות השיער של המותג "פנטן" ועמותת "זכרון מנחם". מדובר במטרה נעלה וחשובה מאין כמוהה.עבור רבות, תרומת שיער היא תספורת, שינוי חיצוני, עבור נשים המתמודדות עם מחלת הסרטן, הפאה היא שינוי מהותי המסייע להן בהתמודדות היום יומית.כל תרומת שיער חשובה."

אודות  פרוייקט תרומת השיער :

הקמפיין המשותף  לעמותת "זכרון מנחם" ולמותג טיפוח השיער פנטן,  הינו רחב היקף ויתפרש על פני  מספר חודשים תוך שהוא קורא ומעודד בנות ונשים להאריך  את שיערן במהלך השנה  ולתרום  אותו במהלך התספורת.

הקמפיין יכלול את האלמנטים המרכזיים הבאים :

 • קמפיין פרסום בטלוויזיה ובעיתונות הכתובה
 • אתר אינטרנט ייעודי שיקושר לאתר זכרון מנחם, כולל פעילות פייסבוק עם המידע המלא על תרומת שיער
 • שיתוף פעולה עם מאות מספרות ברחבי הארץ  לאירועי גזירת שיער לצורך תרומה
 • פעילות התרמה בנקודות המכירה של רשתות השיווק

"בישראל  אנו מקווים להגיע ל 10,000 תרומות  שיער במהלך השנה הראשונה לשיתוף הפעולה ובתוך כך להעלות את המודעות לצורך זה"   מציין חיים ארנטל,  מנכ"ל עמותת זכרון מנחם.

מאז 2006, התקבלו 303,998 תרומות שיער של נשים בצפון אמריקה בלבד, באמצעות הקמפיין הבינלאומי  . זוהי כמות שיער שאפשרה לייצא 24,000 פאות של שיער אמיתי ולהעניק אותן, לנשים בכדי לחולל מהפך בחייהן. באוסטרליה וניו זילנד, 2280  נשים תרמו את שיערן במהלך השנה הראשונה  לפעילות – 2012.

"לצד הקמפיין התקשורתי  והשיווקי,  מותג פנטן  הבטיח לתרום  לקמפיין תרומת השיער מכל מכירה של מוצרי פנטן.  אנחנו שואפים להגיע לתרומה של 100,000 דולר לעמותת זכרון מנחם,  מה שיבטיח  את ייצורן של פיאות איכותיות משיער טבעי, בריא ויפה כך שיותר בנות ונשים – יהנו גם מהחסד לתרום וגם מהחסד להיתרם" – מנכ"לית פרוקטר אנד גמבל בישראל , אלנה קודרישובה.

התנאים הנדרשים לתרומת שיער :

 • שער במצב נורמלי (שאינו פגום ביותר) מתאים לתרומה
 • אורך השיער הנתרם צריך להיות  30 ס"מ לפחות
 • חשוב שהשיער לא עבר טיפול  כימי משמעותי

 

הצטרפו לדף הפייסבוק של הבלוג הדרלינג

הדר אוקנין – בלוגרית לייפסטייל ומשווקת במדיה החברתית

לאתר הבינלאומי שלי – Isreal by Hadarling

Rockport Ushops

 << לפוסט הקודם      לפוסט הבא >>​

 צרכנות אופנה טיפוח בריאות טכנולוגיה תיירות תרבות קולינריה אודותי

 

3 מחשבות על “על עמותת זכרון מנחם ואירועי התרמת שיער בחסות פנטן

 1. פינגבק: השפים הגדולים מבשלים עם ולמען חולי סרטן | HADARLING

 2. פינגבק: Good Hair Day – על היום שבו נפרדתי מ-30 ס"מ משערי לטובת חולי סרטן במספרת אמיר אליהו. | HADARLING

 3. פינגבק: Good Hair Day – על היום שבו נפרדתי מ-30 ס"מ משערי לטובת חולי סרטן במספרת אמיר אליהו. | Hadarling Lifestyle Blog

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s