פיליפס אוונט מרחיבה את קטגורית הניובורן Newborn by Philips Avent

כל הורה, ובמיוחד הורים טריים לילד ראשון, מוצאים עצמם מתמודדים עם אתגרים רבים בעת החזרה מבית החולים לאחר הלידה. בנוסף להתמודדות הפיזית של האם הכוללת לא פעם כאבים ותשישות, מתמודדים יחד ההורים עם שלל תופעות שחלקן צפויות יותר וחלקן פחות; בכי בלתי מוסבר וקושי בהרגעת התינוק , כאבי גזים, חוסר בשעות שינה, חוסר שקט בנוגע לתזונת התינוק ולעלייתו במשקל ועוד סוגיות רבות.

פיליפס אוונט מרחיבה את קטגורית הניובורן Newborn by Philips Avent

"כבר מעל 30 שנה שחברת פיליפס אוונט מפתחת מוצרים שמקלים על הורים ותינוקות", מספרת אילת ברגילובסקי, מנהלת שיווק תחומי טיפוח ובריאות בפיליפס, "אך בשנים האחרונות אנו רואים השקעה הולכת וגוברת במציאת פתרונות שיסייעו בתקופה הראשונית והקריטית בחיי התינוק והוריו. אנו יודעים משיחות עם הורים וממחקרים רבים שביצענו, שפיתוח של מוצר שעונה על צורך אמיתי יכול לעשות הבדל ממשי בהתמודדות וההצלחה הזו מעניקה לנו מוטיבציה אדירה להמשיך ולהשקיע בקטגוריה".

"באחד מהכנסים האחרונים", מספרת ברגילובסקי, "שמעתי מאמא טרייה שסיפרה שחוותה קושי רב בהנקה בשבועות הראשונים. בעצתה של יועצת הנקה, רכשה האם את משאבת החלב אוונט נטורל ובהדרגה הצליחה לשלב האכלה בבקבוק של חלב שאוב לבין הנקה מהשד עד שהצליחה לבסס שגרה של הנקה מלאה לתינוקה. זו רק דוגמא אחת מיני רבות שבה מוצר, במקרה זה משאבת ההנקה ובקבוק אוונט נטורל, סייעו לאם להתמודד עם הקושי בהנקה ועשו הבדל ממשי בתזונת התינוק שלה כדי להעניק לו את ההתחלה הטובה ביותר".

התרחבות ההשקעה בקטגוריית הניובורן באה לידי ביטוי במספר השקות של מוצרים חדשים שהוצגו השנה. לפני מספר חודשים השיקה פיליפס אוונט את בקבוק אוונט נטורל מזכוכית, שמיועד לתינוקות בני יומם. הבקבוק מאפשר להורים ליהנות מכל היתרונות של פטמת נטורל, המדמה את פטמת האם הטבעית באופן הקרוב ביותר גם עם בקבוק זכוכית בדרגת ניקיון רפואית. הזכוכית היא חומר אידיאלי לשימוש עם חלב אם מכיוון שניתן לסטריליזציה קפדנית יותר, להקפאה, לניקוי במדיח כלים ועוד.

מוצר נוסף שמושק בימים אלה, הוא מוצץ ניובורן המיועד לתינוקות מגיל לידה ועד גיל חודשיים (0-2 חודשים). המוצץ בעל פטמה אורתודנטית דו כיוונית זהה למוצצי אוונט בגדלים האחרים, אך הוא קטן ממדים וקל משקל, על מנת שגם תינוק בן יומו יצליח להחזיקו בפיו ללא קושי.

"אחד הדברים שאני שומעת בתדירות הגבוהה ביותר מהורים הוא תופעת הסרבנות" אומרת אילת "הורים שרוצים כל כך להרגיע את תינוקם באמצעות מוצץ לאחר ששמעו מהורים אחרים בסביבתם על ההקלה הרבה שמספק, אך ברגע האמת התינוק מפתיע ומתגלה כסרבן. דוגמא נוספת היא בקרב אימהות שרוצות להרגיל את התינוק גם להאכלה מבקבוק לקראת החזרה לעבודה ומגלות כי למרות שאולי הסכים לכך בעבר, לפתע התינוק אינו מעוניין עוד לאכול מבקבוק ומעדיף את הדבר האמיתי. אלה בעיות ממשיות שהרבה מההורים יזדהו איתם, בין אם הם טריים או מנוסים.  צוותי הפיתוח שלנו, משקיעים זמן ומאמץ בביצוע מחקרי השוואה בין חלופות שונות כדי למצוא את המוצר שיקבל שיעור אימוץ הגבוה ביותר בקרב תינוקות אמתיים. פטמת אוונט נטורל שקיימת בכל הבקבוקים מסדרת נטורל, נמצאה במחקרים כבעלת שיעור אימוץ מדהים של 9 מתוך 10 תינוקות*. את מוצץ הניובורן החדש, קיבלו 86% מהתינוקות הרכים כבר בניסיון הראשון**, נתון שהולך לסייע להרבה הורים טריים לתינוקות קטנטנים וסרבנים".

פיליפס אוונט מרחיבה את קטגורית הניובורן Newborn by Philips Avent

קטגוריית ניובורן מציעה מבחר עשיר של מוצרים לפעוט ולאם.

מבין המוצרים:

מוצצי ניובורן החדשים; סדרת בקבוקי נטורל במגוון גדלים וצבעים, כולל בקבוק זכוכית בגודל 120 מ"ל לתינוקות רכים, משאבת הנקה חשמלית וידנית; מוצרים תומכים הנקה, כגון- רפידות הנקה חד פעמיות ורב פעמיות, מגיני פטמות מסיליקון, רפידות ג'ל קרות/חמות לסיוע עם גודש וכאבים בעת ההנקה ועוד; עזרים לטיפול ברך הנולד- סטריליזטור חשמלי וסטריליזטור למיקרוגל, מחמם בקבוקים, מוניטור לתינוק.

https://www.facebook.com/hadar.oknin

תהליך המציצה הינו רפלקס טבעי מולד, החיוני לקיומו של התינוק מיום צאתו לאוויר העולם. מחקרים מוכיחים כי עוברים מבצעים את פעולת המציצה עוד ברחם כאשר בראשית הינקות נתפסת המציצה כפעולה רפלקסיבית. כאשר גדל התינוק, פעולת המציצה מקבלת משמעויות אחרות והופכת מפעולה קיומית לפעולה הגורמת

ביטחון ונינוחות פיזית ונפשית בזמן שהוא עייף או לא רגוע. ברגעים אלה, מציצת המוצץ מספקת הנאה ועידוד, כחפץ אישי ומוכר.

אנשי מקצוע רבים ממליצים להרגיל את התינוק להשתמש במוצץ כבר מהימים הראשוניים לחייו מכיוון שמחקרים שפורסמו בשנים האחרונות מצביעים על קשר בין שימוש במוצץ לבין הפחתת הסיכוי לתופעת המוות בעריסה. בנוסף, המוצץ משמש כחפץ מעבר המסייע לתינוק לפתח הרגלי הרגעה עצמית ולהפחית את התלות בהוריו.

אחד האתגרים שהורים רבים נתקלים בהם בעת הניסיון להרגיל את התינוק החדש למוצץ הוא נפילה חוזרת ונשנית של המוצץ מפי התינוק מפאת גודלו ומשקלו. בכדי להקל על הורים להרגיל את תינוקם למוצץ כבר בשלבים הראשונים לחייו, פיתחה פיליפס אוונט מוצץ ייחודי לתינוקות רכים בגילאי 0-2 חודשים שהוכח במחקר כי 86% מהתינוקות מאמצים אותו בקלות כבר מהשימוש הראשון***. גוף המוצץ (החצאית) קטן וקל משקל במיוחד וזאת על מנת לאפשר לתינוקות קטנים להחזיקו בקלות בפיהם מבלי שהמוצץ יישמט החוצה.

למוצץ הניובורן החדש של פיליפס אוונט, חצאית מוצץ קטנה במיוחד המעוצבת באופן שאינו מפריע במעבר חופשי של אוויר לאפו של התינוק. למוצץ פתחי אוורור הממוקמים בחצאית המוצץ ותפקידם להקל על מעבר האוויר לפה ולעור שמסביבו ולפיכך למנוע את גירוי העור.

כמו כן, בחצאית המוצץ טבעת אחיזה המיועדת להקל על ההורה בעת השימוש וכמו כן פטמת המוצץ דו כיוונית כך שאין חשיבות לכיוון הכנסת המוצץ.

כמו לכל מוצצי אוונט, העשויים חומרים בטוחים לשימוש שאינם מכילים ביספינול A, גם למוצץ הניובורן פטמת סיליקון אורטודנטית השומרת על התפתחות תקינה של הפה והלסת.

דבורה כהן זאבי ,יועצת שינה לתינוקות מטעם מפיליפס AVENT, מסבירה על חשיבותו של המוצץ להקניית הרגלי שינה נכונים כבר מימיו הראשונים של התינוק והשימוש בו כחפץ מעבר מרגיע:

חפץ המעבר הינו חפץ המרגיע את התינוק בהעדר ההורים בקרבת החדר בזמן ההשכבה במהלך הערב ובמהלך היום , כמובן שגם כאשר התינוק נכנס למסגרת חדשה חפץ המעבר מרגיע ,מנחם אותו ועוזר לו להירדם. חשוב להרגיל את התינוק לחפץ מעבר כבר בימים הראשונים של חייו כיוון שבימים אלו, התינוק תלותי בהוריו וחפץ המעבר משמש ככלי שמעודד את עצמאותו (ברגע שהתינוק מתרגל לחפץ מעבר הוא יכול לאחוז בחפץ ולהתנחם בו עד שהוריו מגיעים).

מוצץ בהחלט יכול לשמש כחפץ מעבר. הוא זמין, נוח לאחיזה ומשרה על התינוק ביטחון ונחמה.

יתרון נוסף בשימוש במוצץ בשלבים ההתפתחות המוקדמים לחייו של התינוק הוא הקלה על תופעת העצירות הרווחת בקרב תינוקות רכים. נמצא כי שימוש במוצץ יכול לסייע לתינוקות הסובלים מעצירות מכיוון שפעולת המציצה מעודדת את פעילות השרירים הטבעתיים. כאשר הילד סובל מעצירות מומלץ להכניס את המוצץ לפיו לכ4 שניות ולהוציא אותו, להמתין 3 שניות לערך ושוב להכניס לפיו –  כך גורמים לשרירים לעבוד במרץ.

https://www.facebook.com/hadar.oknin

מוצצי ניובורן החדשים, כמו כל מוצצי פיליפס  AVENT מגיעים עם מכסה מגן לפטמת המוצץ וניתנים לסטריליזציה.

מוצצי הניובורן החדשים של פיליפס AVENT, זמינים במגוון צבעי פסטל רכים כמו תכלת, ורוד, ירקרק וצהוב, עם איורים שונים כגון מכונית, כתר, סירה ופפיון ומיועדים לגילאי 0-2 חודשים.

לדברי אילת ברגילובסקי, מנהלת שיווק מוצרי טיפוח ובריאות בפיליפס מוצרי צריכה:

"מעבודתי בתחום וממחקרים שאנו עורכים עולה כי נושא "סרבנות המוצץ" מעסיק ומטריד הורים צעירים רבים לתינוקות רכים.

הורים רבים מכירים בחשיבות השימוש במוצץ ובהקלה הרבה שהוא מספק להם ולתינוקם ומשקיעים זמן רב ומאמץ במציאת הפתרון האידיאלי. בפיתוח מוצץ הניובורן החדש השקיעה החברה במציאת פתרון שנותן מענה לכל החסמים באימוץ המוצץ, הראיה לכך היא שיעור אימוץ מרשים של 9 מתוך 10 תינוקות."

מחיר מומלץ לצרכן49.9 ₪ לזוג מוצצים

להשיג ברשת שילב, מוצצים, ניופארם ובחנויות התינוקות המובחרות. בקרוב גם ברשת סופרפארם.

באדיבות דבורה זהבי כהן, יועצת שינה ויועצת לפיליפס AVENT

"בעולם מושלם, כל תינוק נולד עם היכולת להירדם בכוחות עצמו, אך לצערנו אנחנו לא חיים בעולם מושלם וחלק גדול מהתינוקות לא יודעים להירדם עצמאית. את המצב הזה ניתן לשנות וזה תלוי בעיקר בהורים", מציינת דבורה זהבי כהן, יועצת שינה ויועצת לפיליפס AVENT. "ניתן להקנות הרגלי שינה והרדמות עצמאית לתינוק, כבר מגיל חודשיים וחצי, זאת בהנחה שכאבי הבטן (קוליק) כבר פסקו. ככל שנקדים לשמור על הרגלי שינה נכונים, הלמידה שלו תהיה קצרה יותר, המלווה בפחות בכי".

הנה מספר טעויות נפוצות שהורים רבים עושים ומומלץ בחום לתקן אותן:

  1. ההשכבה מאוחרת מידי

רוב ההורים עובדים כיום משרה מלאה, ומגיעים לקראת 17:00 הביתה. עקב כך, ההורים אינם  מצליחים לבלות מספיק זמן עם הילדים לאחר שעות העבודה.
דחיית שעת ההשכבה, היא אינה פתרון כדי לבלות זמן עם הילדים, זאת מכיוון שהילד עייף מידי ולרוב יבכה לאחר שעבר את חלון השינה שלו . בשונה מהתפיסה שלנו כמבוגרים, ככל שתדחו לילדכם את שעת ההשכבה, כך הוא יתקשה להירדם, ובמהלך הלילה יהיו מספר התעוררויות ואף חלק מהילדים יתעוררו בשעות בוקר מוקדמות.

אז מה עושים?

הקפידו על השכבה בשעה קבועה ולא מאוחרת, כך שהשעון הביולוגי של הילד לא יפגע. ילדים שכל יום נרדמים בשעה שונה ומאוחרת מידי משבשים את השעון הפנימי של הילד, וכתוצאה מהשיבוש תחוו מאבקים  מיותרים עם הילד. קבעו את שעת ההשכבה של הילד בהתאם לגילו ולרמת העייפות של הילד.

  1. רק עוד נדנוד קל והילד נרדם

כמה מפתה להרדים את הילד בנדנוד מהיר על הידיים וגם בעגלה, מאשר להתחיל תהליך למידה שיכול להימשך מספר ימים ואף שבועות.

ילד שאינו יודע להרדים עצמאית בתחילת הלילה, לא יוכל להירדם לבד כל פעם שמתעורר ויבקש את עזרתכם במהלך הלילה, כפי שהוא רגיל להירדם בתחילת הלילה.

לצורך העניין, דמיינו שאתם נרדמים במיטתכם עם כרית ושמיכה, ובכל התעוררות, אתם לא מוצאים את הכרית ואת השמיכה. כמבוגרים תצליחו לחפש אותם לחזור לישון, אך לעומתנו תינוקות צריכים את עזרתנו כל פעם מחדש.

אז מה עושים?

הקפידו להניח את ילדכם במיטתו, כאשר הוא ערני. הישארו לצידו עד שנכנס לשינה עמוקה,  ועזרו לו להירדם עם טפיחות, ליטופים וכל מה שמרגיע אותו. כל מספר ימים התרחקו, והפחיתו את כמות המגע.

  1. אי הקפדה על טקס שינה

לכולנו יש טקס שינה, אך הטקס שונה בין אחד למשנהו בהתאם להרגלים שלנו. אחד יצחצח שיניים, ייגש לשירותים ולמיטה ואחר יתקלח ויכנס לקרוא ספר במיטה. כמו שלנו יש צורך בטקס שינה, כך גם  ילדנו לא שונים מאיתנו.

טקס השינה נחוץ לילדים בכדי לתת להם תחושת בטחון, ובכדי לאותת לילד שהשינה מתקרבת. חשוב שטקס השינה יתחיל כל יום באותה השעה ושסדר הפעולות יהיה קבוע, לדוגמא: לאחר המקלחת הם מקבלים מענה של אוכל והולכים לישון. הטקס מכניס את התינוק למצב של הרפייה לפני שנכנס למיטתו.

אין חשיבות לסדר הפעילות בזמן טקס השינה, כל משפחה מחליטה מה כולל טקס השינה של הילד ואורך הטקס. בזמן טקס השינה השתדלו להיות רק עם הילד ולא להיות עסוקים בסלולרי, כביסות וכו'. זה זמן האיכות שלכם עם הילד ולכן חשוב שתהיו נינוחים ורגועים.

איך מקיימים טקס שינה נכון?

גיל חודש הוא הזמן המושלם להתחיל עם טקס שינה. כשעה לפני שעת ההשכבה, כבו טלוויזיות ועמעמו אורות בבית. התחילו את טקס השינה. ניתן להתחיל בארוחת ערב/ בקבוק ולאחר מכן מקלחת וניתן להפוך את הסדר, מרגע שהילד סיים לאכול וסיים להתקלח, כנסו לחדר של הילד, כאשר החדר מוחשך וקראו לו סיפור קצר או שיר ולמיטה. הקפידו להניח את ילדכם במיטה כאשר הוא ערני, כך שיידע להירדם בכוחות עצמו.

  1. להעיר תינוק ישן ביום ובלילה

יש טעות נפוצה אצל רוב ההורים, כי יש להעיר תינוק שישן במהלך הלילה. גם תינוקות יונקים וגם תינוקות שאוכלים מבקבוק יכולים לישון מספר שעות רצופות, לכן לא מומלץ להעיר תינוק בכדי לאכול במהלך הלילה, אלא אם יש לכם הוראות אחרות מרופא או מאחות טיפת חלב.

אף על פי שלא מומלץ להעיר תינוק במהלך הלילה, מומלץ להעיר תינוקות יונקים שעדיין לא ביססו את ההנקה, בתיאום עם יועצת הנקה.

במהלך היום, ככל שהתינוק קטן יותר, הוא יהיה זקוק ליותר שעות שינה ולכן לא מעירים תינוק ישן גם במהלך היום. ככל שהתינוק גדל, הוא יזדקק לפחות שעות שינה ביום והוא יפתח זמני ערות ארוכים יותר.

הכלל אומר: "שינה מעודדת שינה ועייפות גוררת עייפות", כלומר, תינוק שישן טוב במהלך היום, ישן טוב במהלך הלילה, ולכן תינוק שישן טוב במשך היום, לא נעיר אותו.

תינוקות שישנים ביום וערים לאורך זמן במהלך הלילה, יזדקק לעזרתנו לקראת גיל חודשיים.
במהלך היום העירו את ילדכם כל שעה עד שעתיים למשך כשעה והקפידו על תריסים פתוחים ורעש סביר. במהלך הערב עמעמו אורות ושמרו על אווירת שינה.

  1. מעבר מוקדם מידי למיטת מעבר/ נוער

המחשבה הרווחת אצל הורים שתינוקם בוכה ולא מוכן לישון במיטתו, היא שהמזרון לא נוח לו והמיטה קטנה מדי, ולכן התינוק לא יכול להתהפך בחופשיות. עקב ההנחה הזאת, הורים רבים מעברים את הילד למיטת עבר / נוער מהרגע שהילד הולך יציב.

למעשה, ילד סביב גיל שנה ושלושה חודשים לא יכול להבין את משמעות המשפט  "לא יוצאים מהמיטה עד הבוקר" או "תקרא לאמא ואבא אם אתה צריך משהו". ולכן יש חשיבות למיטת תינוק. הצדדים של מיטת התינוק מהווים מחסום חיוני וחשוב בשלב הזה של ההתפתחות הקוגניטיבית ומונעים מהתינוק להיפצע. סיכון נוסף במיטת מעבר בשב מוקדם מדי, הילד עלול להסתובב בבית במהלך הלילה מבלי שהוריו ישמעו אותו.

מה כן עושים?

מומלץ להעביר את הילד למיטת מעבר/ נוער, לפחות בגיל שנתיים או ברגע שהוא מראה סימנים של יציאה ממיטת התינוק בכוחות עצמו.
כשהגיע הרגע למיטת מעבר, שתפו את הילד בהרכבת המיטה ובמהלך היומיים שלושה הראשונים ללינתו במיטת המעבר, שחקו עם הילד במשחק או קראו על המיטה ספר במהלך היום במיטתו, זאת כדי שיסתגל למיטה החדשה.

בנוסף, תניחו מעקה במיטת המעבר /נוער על מנת שהילד לא יפול מהמיטה, והניחו כריות או שמיכה על הרצפה למקרה שחלילה הילד יפול במרווח שבין המעקה לראה שמיטה.
הסבירו לילד שהוא לא יורד לבד מהמיטה אלא קורא לאחד ההורים. ניתן להניח שרברב קטן צמוד למיטה, כדי להקל על הילד לטפס למיטתו.

לרוב, המעבר למיטה החדשה לא יהיה מלווה ברגרסיה בהרגלי השינה במידה והיו לילד הרגלי שינה טובים

  1. חוסר עקביות

לאחר התלבטויות מרובות, החלטתם שאתם מתחילים להקנות לילדכם הרגלי שינה נכונים והפעם אתם נחושים להמשיך עד שילדכם ישן לילה שלם, וילמד להירדם בכוחות עצמו.
אתם מכינים את עצמכם למספר לילות קשים ועומדים בזה בגבורה, אך לאחר כשבוע אין שיפור משמעותי, ואתם נשברים וחוזרים להרגלים הישנים.

מזדהים עם זה? אתם לא לבד, רוב ההורים נשברים תוך כדי התהליך ומקווים שהרגלי השינה ישתפרו בעצמם, אך לרוב לא כך המצב.

מה כן עושים?

ברגע שאתם מחליטים להתחיל תהליך, אל תתחמו את התהליך במספר לילות. בכל תהליך המעודד שינוי התנהגותי יש עליות וירידות. אתם תחוו לילות קלים יותר וגם לילות קלים פחות ולכן אל תצפו לתוצאות מהירות תוך כשבוע ימים.
אין קסמים! אתם צריכים להיות עקביים ונחושים לסיים את התהליך בהצלחה.
וזכרו: אף פעם לא מאוחר להקנות לילדיכם הרגלי שינה נכונים.

* המאמר באדיבות דבורה זהבי כהן, יועצת שינה ויועצת לפיליפס AVENT

פיליפס אוונט מרחיבה את קטגורית הניובורן Newborn by Philips Avent

אודות רויאל פיליפס:

רויאל פיליפס (NYSE: PHG, AEX: PHIA) , הינה חברה העוסקת במגוון נושאים הנוגעים לבריאות ולסגנון חיים, ומתמקדת בשיפור חייהם של בני האדם באשר הם באמצעות חידושים בתחומי הבריאות, מוצרי צריכה והתאורה. מטה החברה ממוקם בהולנד . בשנת 2014 הציגה החברה מחזור מכירות של  21.4 מיליארד אירו, והיא מעסיקה למעלה מ- 108,000 עובדים , ומכירות ושירותים בלמעלה מ- 100 מדינות ברחבי העולם. פיליפס הינה מובילה עולמית בטיפול קרדיולוגי, טיפול חירום ופתרונות בריאות ביתיים. כמו כן פיליפס מספקת פתרונות תאורה חסכוניים באנרגיה ויישומי תאורה חדישים. לחברה מוצרים מובילים גם בתחום  מכונות גילוח לגברים ומוצרים בתחום בריאות הפה.

הכל אודות פיליפס ניתן למצוא באתר החברה: www.philips.com/newscenter

 Lacoste Ushops

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s