מדיבר- סדרת תוספי התזונה לילדים החדשה המכילים סטיביה ו- 30% פחות סוכר

לפני כשבועיים נכחתי בהשקת מוצר חדש מבית "ניאופרם מוצרי צריכה".

מדובר ב- "מדיבר" – סדרת ויטמינים ותוספי תזונה נוספים לילדים, התורמים לסיוע בהגנה הטבעית של הגוף, להתפתחות הילד ולתזונה מאוזנת. בין מוצרי הסדרה החדשה: סוכריות ג'לי מולטי ויטמין, ויטמין C ומוצר חורף. כמות הסוכר בסדרה הופחתה ב- 30% והוחלפה בסטיביה: ממתיק ממקור צמחי, וזאת מבלי לוותר על הטעם. המוצרים אינם מכילים חומרים משמרים וצבעי מאכל מלאכותיים, והם מוגשים בצורת פירות צבעוניים ובטעמי פירות שילדים אוהבים.

מדיבר- סדרת תוספי התזונה לילדים החדשה המכילים סטיביה ו- 30% פחות סוכר

השמנת יתר והרגלי תזונה בריאים

צריכה עודפת של סוכר עלולה לגרום להשמנת יתר בקרב ילדים ולכן קיימת חשיבות רבה בהקניית הרגלי תזונה תקינים כבר מגיל צעיר. תופעת השמנת היתר בקרב ילדים ומבוגרים, היא אחת הבעיות המטרידות היום את משרדי הבריאות בעולם המערבי ומגמת החיפוש אחר ממתיקים לא מלאכותיים ושימוש במוצרים מופחתי סוכר, הולכת וגדלה.

ממתיק הסטיביה מופק מעליו של צמח הסטיביה. הסטיביה מתוק פי 300 מסוכר וכמעט שאינו משפיע על ערכי הסוכר בדם ולכן משמש כממתיק המחליף את הסוכר.

ממתיק הסטיביה נמצא בטיחותי לילדים ולמבוגרים ונמצא בשימוש כתוסף למזון החל משנת 2008 בארה"ב ולאחר מכן אושר השימוש גם באירופה.

סדרת מדיבר החדשה:

בסדרת מדיבר החדשה – מולטי ויטמין, ויטמין C ומוצר חורף, אשר מכילים 30% פחות סוכר וזאת בזכות השימוש בממתיק הסטיביה:

מדיבר מולטי ויטמין: סוכריות ג'לי בצורת פירות בטעם תות, המכילים 8 סוגי ויטמינים ומינרלים, ללעיסה/מציצה. תכולת המוצר: 60 סוכריות ג'לי.
מחיר מומלץ לצרכן: 59.90  ₪.

מדיבר מולטיויטמין פורטה – סוכריות ג'לי בצורת פירות בטעם תפוז, עם נוסחה מקיפה המכילה 22 ויטמינים ומינרלים, ללעיסה/מציצה. תכולת המוצר: 75 סוכריות ג'לי.

מחיר מומלץ לצרכן: 89.90 ₪.

מדי בר ויטמין C  – סוכריות ג'לי בצורת פירות בטעם תפוז, המהווים מקור עשיר של ויטמין C, ללעיסה/מציצה. תכולת המוצר: 60 סוכריות ג'לי.

מחיר מומלץ לצרכן: 49.90  ₪.

מדי בר חורף פלוס – סוכריות ג'לי בצורת פירות בטעם תפוז, המכילים ויטמין  C בשילוב פרופוליס, אכיניציאה וסמבוק, ללעיסה/מציצה. תכולת המוצר: 60 סוכריות ג'לי.

מחיר מומלץ לצרכן: 59.90  ₪.

*30% פחות סוכר מסדרת מוצרי מדיבר הקודמת (ויטמין סי, מולטיויטמין+, מגה מולטיויטמין, מגה פרופוליס ואכיניצאה)

 מדיבר- סדרת תוספי התזונה לילדים החדשה המכילים סטיביה ו- 30% פחות סוכר

עוד בסדרת מדיבר:

מדיבר אומגה 3 – כמוסות אומגה 3 בטעם תותי פרוטי לבליעה/לעיסה המותאמות במיוחד לילדים ומכילות EPA  ו- DHA. תכולת המוצר: 100 כמוסות.

מחיר מומלץ לצרכן: 99.90 ₪.

מדיבר אומגה 3 קיד – דובונים בטעם שוקולד חרובים המכילים אומגה 3. ללעיסה/מציצה בתוספת סידן, אבץ וברזל. תכולת המוצר: 60 דובונים.

מחיר מומלץ לצרכן: 79.90 ₪.

מדיבר פרוביוטיקה פורטה – דובונים בטעם שוקולד לבן-בננה, המכילים חיידקים ושמרים פרוביוטיים, בתוספת סיבים תזונתיים (FOS). אינם מכילים גלוטן. תכולת המוצר: 20 דובונים.

מחיר מומלץ לצרכן: 29.90 ₪.

 מדיבר- סדרת תוספי התזונה לילדים החדשה המכילים סטיביה ו- 30% פחות סוכר

ניתן להשיג: ברשתות הפארם, בתי המרקחת, בתי הטבע ובכל בתי המרקחת של קופות החולים.

אתר מדי בר: www.medibear.co.il

ניאופרם מוצרי צריכה מקבוצת ניאופרם עוסקת בשיווק, סחר ומכירות של תרופות ללא מרשם, תוספי תזונה, מוצרי דרמוקוסמטיקה, מוצרי תינוקות כולל תחליפי חלב לתינוקות (סימילאק) ומוצרי צריכה נוספים. בין מותגי הצריכה הבינלאומיים ניתן למצוא את אדויל, צנטרום, דוקטור עור, NUXE, מוסטלה, בלנאום, נרבן, דורמינול ומדיבר. לאחרונה השיקה החברה מותג עצמי מוביל בתחום מזון משלים לפעוטות Beloved- הכולל מגוון דייסות, מחיות ומזון אצבעות. 

לאתר הקבוצה: http://neopharmgroup.com/

לאחר הצגת המוצרים, הסבירה לנו עינת ששון, דיאטנית קלינית ויועצת מדעית למדיבר, את חשיבות הפחתת צריכת הסוכר אצל ילדים.

 www.neopharmgroup.com

סוכרים, הם תרכובות שכיחות המצויות במזון אותו אנו צורכים.  הם מצויים באופן טבעי בצורת פרוקטוז, סוכרוז ולקטוז בפירות, ירקות ומוצרי חלב. אולם הרבה מאכלים שאנחנו צורכים מכילים "תוספת" סוכר – סוכר שהוסף למזון עצמו כדי להוסיף טעם והנאה או סוכר שהוסף למזון בתהליך ייצורו למטרה טכנולוגית. המוצרים השכיחים ביותר בהם יש תוספת סוכר כוללים משקאות קלים, עוגות, דברי מאפה שונים, שוקולד, רטבים כולל קטשופ ורסק עגבניות וקינוחים.

התזונה כיום בעולם כולו ”מתוקה“ יותר בהשוואה לעבר. כמעט כל המומחים יסכימו: "אנחנו צורכים יותר מדי סוכר". נוסיף על כך את המשיכה המולדת שלנו ל"מתוק" ונקבל כי כמות לא מבוטלת מהקלוריות בתזונתם של הילדים והמתבגרים בארצות הברית נצרכת ממזון ומשקאות המכילים תוספת סוכר. לדוגמא, נבדקה צריכת הקלוריות בילדים ומתבגרים בני שנתיים עד 19 שנים ונמצא כי 13%-16% מסך הקלוריות היומיות מקורן בתוספת סוכר למזון (על פי נתוני המרכז למניעת ובקרת מחלות, CDC).

רמות אלה גבוהות בצורה משמעותית מההמלצות התזונתיות של ארגון הבריאות העולמי, שהמליץ להגביל את הצריכה הקלורית היומית של סוכר פשוט (סוכר שבא באופן טבעי במזון ותוספת סוכר בתהליך ייצור המזון). מטרת קווי ההנחיה הללו היא לספק המלצות על צריכת סוכר, כדי להפחית את הסיכון של מחלות כרוניות במבוגרים ובילדים, עם התמקדות מיוחדת על מניעה ופיקוח על השמנת יתר ובריאות השיניים.

צריכת סוכר מוגברת קשורה קשר חזק ביותר לעלייה בתופעת השמנת יתר. שכיחות השמנת יתר אצל ילדים בארה"ב עלתה בעשורים האחרונים, אך גם בקרב ילדי ישראל ישנה עליה בשכיחות ההשמנה. ההערכה היא שכרבע מתלמידי בתי ספר בישראל סובלים מעודף משקל או השמנה.

מדיבר- סדרת תוספי התזונה לילדים החדשה המכילים סטיביה ו- 30% פחות סוכר

ועם זאת, הרבה מומחי בריאות מאמינים כי כמו רכיבים נוספים, ניתן לצרוך גם סוכר כחלק מתזונה בריאה וכי לפחמימות וסוכר תפקיד בתזונה שלנו, לדוגמא כמקור זמין לאנרגיה. מכאן שיש מקום מתאים בתפריט של הילד למזונות מתוקים, כאשר הם נצרכים במידה. כדאי תמיד לאזן ולאמץ הרגלי תזונה שאינם קיצוניים לשום כיוון.

הנה מספר טיפים של עינת ששון להפחתת הסוכר מהתפריט היומי של ילדנו (ושלנו):

  1. במקום לשתות משקאות מוגזים או משקאות מתוקים בטעם פירות, הציעו מים או משקאות לא ממותקים. במקרה של בחירה במשקה ממותק רצוי לדלל את המשקה, על מנת שלא להרגיל את הילדים לטעם מתוק. טיפ נחמד הוא, לדלל משקה בטעם פירות בסודה מוגזת.

 

  1. ניתן להחליף עוגה או עוגיות בפרוסה עם ממרח דל שומן.

 

  1. נסו להפחית את כמות הסוכר המוספת במשקאות חמים.

 

  1. החליפו במידת האפשר, ממרח מתוק כמו ריבה, ממרח שוקולד, או דבש על הלחם, בממרח על בסיס גבינה או ממרח דל שומן אחר.

 

  1. כדאי לוותר על שוקולד ועוגיות. ריכשו אותם לעיתים רחוקות כאשר אתם מבלים מחוץ לבית. יהיה טוב יותר, אם תוכלו לסיים את החפיסה או המוצר לפני חזרתכם הביתה.

 

  1. הקפידו למלא את קערת הפירות בפירות טריים ושימרו אותה באופן נגיש לילדים.

 

  1. הציעו פחות עוגה כקינוח. העדיפו להציע פרי או יוגורט במקום.

 

  1. קיראו את תווית המזון לפני הקנייה, השוו בין מוצרים דומים וביחרו את המוצר המכיל את כמות הסוכר הנמוכה ביותר.

 

  1. בחרו בדגני בוקר מחיטה מלאה, אך לא כאלו המצופים בסוכר או המוסף להם דבש.

 

  1. ביחרו במוצרים המותאמים לילדים, וודאו שהם מופחתי סוכר. לדוגמה מוצרים המכילים ממתיק מצמח הסטיביה, היכול להחליף בחלקו את הסוכר. ממתיק הסטיביה מעניק טעם מתוק פי 300 מסוכר וכמעט שאינו משפיע על ערכי הסוכר בדם.

 

לסיכום: אין נזק בצריכת סוכר מבוקרת. הסכנה היא באכילת מוצרים המכילים כמות גבוהה של סוכר בתדירות גבוהה והבאים על חשבון  מזונות העשירים ברכיבים חיוניים ובריאים יותר. חשוב לזכור שסוכר קיים באופן טבעי במגוון רחב של מזונות – כולל פירות, ירקות ומוצרי חלב – וחשוב לצרוך אותם כחלק מתזונה בריאה ודיאטה מאוזנת. כמו תמיד, איזון וגיוון הן מילות המפתח.

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי:

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s