פסטיבל "התשוקה לאור" בסטודיו גברא 12/12 – 13/12

לרגל חגיגות חמישים שנה לסטודיו גברא וציון שנה למעבר למבנה הסטודיו החדש ממקומו המיתולוגי בחמישים השנה האחרונות, יזמה מנהלת הסטודיו, רותי מנדיל – חלבי, מפגש מיוחד המאחד למשך יומיים את מיטב הצלמים של ישראל על במה אחת. במשך יומיים יתקיימו בסטודיו הרצאות וסדנאות שונות:

הרצאה מרתקת של הצלם האגדי בן לם – "התשוקה לצלם". במסגרת ההרצאה נחשף להפקות האופנה המיתולוגיות משנות השבעים ועד היום ממקור ראשון. הצילומים, הסיפורים שמאחורי הקלעים, הטיפים הקטנים שהפכו את בן לם לדמות מרכזית בעולם האופנה של ישראל.

 סדנת אופנה "אישה קיברניטית" עם הצלם גולי כהן. במהלך סדנה מיוחדת זו שתימשך 4 שעות ילווה גולי כהן את ג'וד וצוות מיסמוזה (- צוות הפקה אמנותי) בהפקת צילום אופנה שמהווה ביטוי אישי בצילום כתבת אופנה מערכתית למגזינים. קהל המשתתפים בסדנה ייחשף לדרכי עבודת הצלם על סט בשיתוף עם צוות האנשים שנעים סביבו – סטייליסטים מאפרים ומעצבי שיער  . גולי כהן הינו בין צלמי האופנה והפרסום המובילים בישראל, עובד עם מגזינים מובילים בתחום האופנה מציג בתערוכות ונוגע בתחום הוידאו.

הצלם רונן אקרמן ינחה סדנת "מציאות מדומה" העוסקת בנושא של עולם וירטואלי בצילום תדמית. במסגרת הסדנה לתהליך בניית הקונספט ליצירת תדמית שיווקית, כיצד משלבים חלל וירטואלי עם סטודיו חי. אקרמן בשיתוף אמנית הפוטושופ, יולייה טייץ והדוגמן הבינלאומי אריק מורזלוק ידגימו הפקת צילום תדמיתי ב live . אקרמן מתמחה בצילום פורטרטורה לידוענים בתחום המוזיקה הישראלית, הקולנוע והתיאטרון לפוליטיקאים ולכל מי שרוצה להיראות שונה וייחודי. כמו כן עבד עם חברות אופנה בינלאומיות בניו יורק ואמסטרדם.  בנוסף עוסק רונן בצילומי סטילס כיחסי ציבור לתוכניות טלוויזיה כדוגמת החטופים

הצלם עודד מרום ינחה סדנת צילום מזון "לצאת מהביצה",  בה יציג  צילום מזון כמפגש אנושי תרבותי בשיתוף עם הסטייליסט עמית פרבר ומשק יעקובס.  מרום הינו מומחה בצילומי מזון, מצלם עבור מיטב המגזינים בארץ, ספרי אוכל מסעדות ושפים.

הצלם גבריאל בהרליה  ינחה  סדנת פורטרט אישי בסטודיו "אחד  על אחד",  כיצד נוצר הקשר עם המרואיין, פוטוגניות ואינטימיות בצילום. תהליך הפוסט בו יודגמו תהליכי בחירה, עריכה והגשת הצילום הסופי.

ישרי הלפרן, יוצר דוקו עצמאי, ומי שנחשב ליוצר סרטי הגרילה התיעודי הראשון בישראל בהם: "פצצות בדרך לסוף העולם", "הנמר האחרון", "ילד מותר", "זכות אבות", ירצה על קולנוע עצמאי בישראל ועל האפשרות הטכנולוגית המאפשרת יצירה אישית בקולנוע תיעודי כאמצעי לביטוי אישי .

הרצאה ייחודית של הצלמת עדי כהן ציזנר על צילום נשי , "מוארת". במסגרת הרצאה זו ניחשף לסיפור שנשים מספרות לעצמן, הסיפור שהמצלמה מספרת והסיפור שנרקם בין הצלמת למצולמת. זוהי הרצאה על מרכיבי הצילום הנשי, כיצד מזהים ופותרים מחסומים אנושיים, רגשיים ומנטאליים, בצילומי הריון, נשיות ולידות.

במהלך הפסטיבל יתקיים כנס בוגרי סטודיו גברא, מפגש מרגש של בוגרי הסטודיו מכל הזמנים בהם  צלמים שעובדים היום בתחומי הצילום השונים בתעשיית הצילום בארץ ובחו"ל. במהלך המפגש יתקיים סטודיו פתוח בו יוצגו עבודותיהם של הבוגרים הפועלים כיום בתעשייה.

רותי מנדיל- חלבי, מנהלת סטודיו גברא,  מציינת כי "במשך 6 השנים האחרונות בהן אני מנהלת את סטודיו גברא, אני רואה כיצד הצילום מפגיש אנשים עם עצמם וחלומותיהם. בפעם הראשונה בארץ ייפגשו בכירי הצלמים בחלל אחד ובזה אחר זה ישתפו את  הקהל הרחב בניסיונם המקצועי ובכלים המעשיים שהפכו אותם למי שהם היום. במשך יומיים יתקיימו סדנאות אומן והרצאות מגוונות שיאפשרו לבאים לחוות קמצוץ מהרוח המיוחדת של הסטודיו, נגיעה בתשוקה לצילום, באפשרות להגשים חלומות ולעסוק במקצוע המופלא שמשנה לאנשים את החיים וגורם להם לגעת באור ולהתאהב בחיים"

הנה התוכניה של הפסטיבל:

פסטיבל סדנאות אומן והרצאות סטודיו גברא 12/12 - 13/12

פסטיבל סדנאות אומן והרצאות סטודיו גברא 12/12 - 13/12

 סטודיו גברא – בית ספר לצילום, הינו בית הספר לצילום הוותיק והמוביל בישראל המכשיר מידי שנה ממיטב הצלמים בארץ.  בצוות המדריכים של הסטודיו נמנים מבכירי הצלמים בארץ בהם:   נלי שפר, צביקה ז'ליקוביץ, אוהד רומנו, אסנת רום, יורם רשף, גולי כהן, רונן אקרמן, גבריאל בהרליה, שגית זלוף נמיר, שרון בכר הירש, ד"ר ענת בוצר, נדב בגים, אריאל ואן- סטרטן ועוד

סטודיו גברא המיתולוגי נוסד בתחילת שנות השישים על ידי הצלם הישראלי גברא מנדיל ז"ל, מראשוני צלמי הפרסום והאופנה בישראל, יו"ר התאחדות הצלמים ומורה לצילום.

מאז הקמתו, בתחילת שנות הששים כסטודיו לצילומי פרסומת, אופנה ותעשיה המוביל בארץ, לאורך שנים של הוראת צילום בכל המוסדות להשכלה גבוהה ועד פתיחת בית הספר העצמאי לצילום, היה גברא האדם בעל ההשפעה הרבה ביותר על עיצוב תחום הצילום בארץ. הוא הטביע את חותמו המקצועי והאישי על דורות רבים של צלמים צעירים שחבים לו את הצלחתם המקצועית.

גברא מנדיל  עבד עם מיטב הלקוחות בשוק המקומי כגון: אל על, משרד התיירות, תדיראן, מפעל הפיס, בנק לאומי, בנק פועלים, אופנאי עילית כגון: גדעון אוברזון, לולה בר , חברת אתא, גוטקס ועוד.  גברא צילם את כל "המפורסמים" של שנות ה 60, ה 70 וה 80 ביניהם: שמולי קראוס, ג'וזי כץ, ישראל גוריון, בני אמדורסקי, שושיק שני ואריק לביא, גילה אלמגור, להקת כוורת ועוד. אחד מצילומיו המפורסמים עד היום הוא הקיבוצניק המשופם של "שימורי טל" שאותר על ידי גברא כשעוד היה נהג אוטובוס אנונימי.

גברא מנדיל,  דור שלישי לשושלת של צלמים נולד ביוגוסלביה בשנת 1936. סבו מצד אימו, היה צלם בעל מוניטין מכובדים בבלגרד נבחר לכהן כיו"ר ארגון הצלמים הארצי ואף שימש צלם חצר המלכות. מבחינת גברא הצילום לא היה רק עיסוק ופרנסה למשפחה, התמונות בשחור לבן הצילו את חייו: תמונות הסוהרים והקצינים האיטלקים שאביו הנציח במצלמתו בזמן מלחמת העולם עזרו להם להימלט מבין ציפורני המוות ברגע האחרון.

לפני כ 20 שנה החליט גברא לרכז את כל הידע והניסיון במקום אחד ולהפוך את הסטודיו המוביל לבית ספר לצילום. חלומו היה להעביר הלאה לדור העתיד של הצלמים בארץ את הידע, המקצועיות ואת האהבה הרבה שרכש למקצוע הצילום. מאז מותו לפני כ 6 שנים, מנהלת את הסטודיו ביתו, רותי מנדיל- חלבי.

לפרטים נוספים והרשמה:  http://www.studiogavra.co.il/

03-5285105

12-13 לדצמבר, סטודיו גברא- בית ספר לצילום,

 רח' חומה ומגדל 26 ת"א

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי: http://www.facebook.com/Ok.Hadar

מחשבה אחת על “פסטיבל "התשוקה לאור" בסטודיו גברא 12/12 – 13/12

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s