אבירי הלילה בעיר העתיקה עם ניר ברקת

בחמישי האחרון הוזמנתי לפתיחה של פסטיבל "אבירי הלילה בעיר העתיקה – אבירים ודרקונים"

הסיור במתחם הפסטיבל נערך בנוכחות ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שעשה איתנו את כל המסלול, ואף הצטלם בשמחה ברוב התחנות.

הקסם של רחובות העיר העתיקה, יחד עם מופעי הרחוב והאטרקציות השונות ברוח "אבירי הלילה" היוו בילוי נהדר לשעות ערב בעיר הקודש.

ניר ברקת, אשר ליווה אותנו לאורך כל הסיור, הסתבר כאיש חביב מאוד ואהוב על תושבי העיר.

כמעט כל דקה נעצר ניר ע"י תושבי העיר שהגיעו לפבטיבל, וזכה לפרגונים רבים ובקשות להצטלם איתו.

הנה התמונות:

עוד אודות פסטיבל "אבירי הלילה בעיר העתיקה" (מתוך הקומוניקט):

* פסטיבל אבירי הלילה בעיר העתיקה בירושלים חוזר- והשנה הוא גדול וסוחף יותר, עשיר במוזיקה ובאירועים של חגיגה תרבותית, צבעונית לכל המשפחה.  

* השנה יתמקד הפסטיבל ההיסטורי תיאטרלי בחוויית הסיפורים והאגדות על אבירים ודרקונים.

* גם השנה מתקיים שיתוף פעולה יוצא דופן בין הפסטיבל הישראלי לפסטיבל המסכות האיטלקי מוונציה.  המנהל האומנותי  של פסטיבל אבירי הלילה בעתיקה, ג'קי בכר,  ישתף פעולה  עם האמן האיטלקי המפורסם מאסימו  אנדראולי שהוא אחד מהפיקים האומנותיים המובילים של הפסטיבל בוונציה.

במסגרת זו תגיע לארץ קבוצה של אומנים איטלקיים להשתתף בפסטיבל זו השנה השנייה ברציפות.

* הפסטיבל יחל בתאריך 18.10.2012 ויתקיים במשך ארבעה שבועות בימי חמישי. היוזמה היא של הרשות לפיתוח ירושלים, בשיתוף משרד ראש הממשלה, עיריית ירושלים, משרד התיירות ובניהול והפקת החברה העירונית "אריאל".

* המפיק והמנהל האומנותי של הפסטיבל ג'קי בכר.

הפסטיבל מיועד למשפחות, תיירים ומבקרים ולדוברי כל השפות. אירועי הפסטיבל הינם חינם וללא תשלום!   

הזמן – 1012 שנים לספירה, ירושלים מותקפת  בקרב עקוב מדם ע"י מסדר אבירי אופל וחיל הדרקונים, המטילים מצור כבד על העיר עד שכובשים אותה. 

אבירי העיר ירושלים נלחמים ומצליחים להטיל קללה על אבירי האופל ועל הדרקונים – תרדמת של 1000 שנה – רק שאף אחד לא חשב על כך ששנת 2012 תגיע… הדרקונים מתעוררים משנתם…….

וכאן למעשה מתחיל סיפור העלילה  של פסטיבל  "אבירי הלילה 2012 – אבירים ודרקונים", שיתקיים בעיר העתיקה בירושלים. .

ההיסטוריה של ימי הביניים וסיפורי האבירים מלאים באגדות ומיתוסים על מלחמות האבירים בדרקונים.  אבירים אמיצי לב הנלחמים בדרקונים יורקי אש, דרקוני ענק, קרבות אבירים על ליבן של נסיכות יפיפיות , משתה כיד המלך ועוד עשרות סצנות מרהיבות, דמויות  מתקופת ימי הביניים, אבירים, מלכים, נסיכים, נסיכות בתלבושות מפוארות, שומרי ארמון, חצוצרנים, רקדנים, ליצני חצר, רוכלים – כולם   בפסטיבל "אבירי הלילה בעתיקה 2012' – אבירים ודרקונים".  חוויה בינלאומית תרבותית היסטורית ותיירותית מעוררת השראה!!! אבירי ונציה מגיעים לעיר העתיקה בירושלים ומצטרפים לאבירי ירושלים במסגרת פסטיבל האבירים הבינלאומי הקסום –" אבירי הלילה בעיר העתיקה", שיתקיים בתאריכים 18.10, 25.10, 1.11, 8.11..

בפסטיבל ייפגש קהל המבקרים, עם עשרות אבירים, נסיכים ודמויות מימי הביניים, החיים בצילם של דרקונים מאיימים במיוחד. קרבות, סיפורי גבורה ומפגשים מפחידים עם אבירים ודרקונים.  כולם ייצאו הישר מדפי ההיסטוריה וימלאו את סמטאותיה הקסומות של העיר העתיקה בירושלים.  

שיתוף פעולה אומנותי חשוב, יתקיים בין קרנבל המסכות האיטלקי מוונציה פסטיבל אבירי הלילה בעתיקה – אבירים ודרקונים:

האמן האיטלקי המפורסם מאסימו אנדראולי, אחד ממנהליו האומנותיים המובילים של פסטיבלהמסכות בוונציה, מגיע ולוקח חלק בניהול האומנותי של הפסטיבל.

מאסימו משמש גם המנהל האומנותי של פסטיבל ימי הביניים ב- Monteriggioni  שבאיטליה, המנהל האומנותי של הפסטיבל המפורסם באורנס שבדנמרק, פסטיבל המסכות בטיוואן, היועץ ההיסטורי של פסטיבל האבירים בפרבזה שביוון ועוד.

בפסטיבל תופיע קבוצת אמנים גדולה מוונציה שתבצע לצד אמנים ישראליים מגוון מרהיב של הופעות, ריקודים עתיקים, קרבות אבירים ועבודה עם מסיכות.

בימי הפסטיבל במהלך הערבים הקסומים, בין חומות האבן העתיקות ופינות החמד המסתוריות ועל רקע מוסיקה אופיינית לתקופה יחוו המבקרים חוויה תרבותית, צבעונית ומרתקת ויקיימו פעילות אינטראקטיבית משעשעת עם דמויות מהעבר.

כל אזור העיר העתיקה החל משער יפו , חומות עיר דוד, רחבת ממילא, ככר המוריסטאן  והרובע הנוצרי יוצף  במלכים, נסיכים, אבירים ודרקונים במופעים מרהיבים הכוללים סצנות של מלחמות אבירים בדרקונים יורקי אש:  דרקון גדול המגיע מחומות מגדל דוד אשר אביר רכוב עליו ומנהל קרב עם אבירים, כלוב היורד אל תוך תהלוכה, האביר מכניס את הנסיכה לתוכו ומתחיל קרב אבירים על הצלתה, דרקון ארוך מימדים נע בין כתלי השוק, שומר ביצת הדרקון, דרקון בעל שלושה ראשים, זקן חכם עומד בפתחו של שער חידות עתיק ועטור מסתורין והמבקרים צריכים לענות על חידותיו.

ברחבת הכניסה לשער יפו יתקיים משתה האבירים סביב שולחן אבירים ארוך ובר אבירים ייחודי,  חגיגות יין ושחזור ניצחון הקרב הנודע בדרקון האופל,  מופעים לכבוד המלך והמלכה בחצר המלוכה הכולל  את רקדני הארמון, ליצני החצר, קרבות אבירים, מלחמת אביר בדרקון יורק אש ועוד.

ברחבת מגדל דוד  יתקיים מסדר הניצחון המסורתי לשחרור ירושלים בתהלוכה של אבירי חצר המלוכה הכוללים את חיילי הארמון, תזמורת תופים מהלכת, דגלני הממלכה, אבירי הארמון בקרב ראווה, מרכבות דרקונים עם אש, רקדני הארמון בריקודים תקופתיים.  

בכיכר המוריסטאן –  יתקיים "הקרב על הטירה", מופע קרבות  בין אבירים לדרקונים כאשר הקהל לוקח חלק פעיל במופע זה.

ברחוב הפטריארכיה הלטינית – אביר הלילה ודרקון האופל יקיימו קרב בין כותלי הטירה בחיפוש אחר האוצר האבוד. תושבי העיר יתבקשו לעזור לאביר.

ברחוב סנט פטר– חצי דרקון חצי אדם מאיים על נערה  בדרכה למבצר הממלכה.

בהמשך המסלול, ברחובות נוספים, צפויים למבקרים הפתעות ופעילויות נוספות בינם לבין הדרקונים והאבירים.

בסיום המסלול שהוא סוף השוק-  תתקיים הילולת ניצחון מוסיקלית ושירים וריקודים  עד השעות הקטנות של הלילה.  

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ציין כי "מהפכת התרבות בעיר לא פוסחת על העיר העתיקה שהופכת לשוקקת חיים בשעות הערב והלילה ולמוקד משיכה אטרקטיבי למבקרים מהארץ ומהעולם. אני מזמין את כולם להיכנס דרך שער יפו לעולם עתיק שנוצר מחדש, לפגוש דמויות טיפוסיות מהעבר, להתענג על צלילים רחוקים ומופעים, באווירה הירושלמית הקסומה. זה מפגש אמיתי בין ירושלים של אז לשל היום".

לדברי מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר: "העיר ירושלים, על ההיסטוריה המפוארת ועתיקת היומין שלה, מציעה למבקרים בעיר אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים ייחודיים, ומגוון תיירותי ותרבותי עשיר. משרד ראש הממשלה מכיר בחשיבות המיצוב התרבותי של העיר ירושלים. פסטיבל אבירי הלילה בעיר העתיקה הוא אירוע מיוחד במינו, ודוגמא לאחת משלל הפעילויות התרבותיות הנעשות בעיר בתמיכת משרד ראש הממשלה".

לדברי מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, מוטי חזן, "פסטיבל אבירים ודרקונים – אבירי הלילה  בעיר העתיקה"  הינו אחד מאירועי העוגן המרכזיים בעיר העתיקה. הפסטיבל ההיסטורי יהיה השנה מרתק במיוחד ויכלול אירועים חוויתיים מדהים ומרהיבים, כאשר  השנה בחרנו להתמקד בנושא אבירים ודרקונים השאובים מסיפורי אגדות ומתקופות קדומות. הפסטיבל הינו חלק מהאסטרטגיה הכוללת של הרשות לפיתוח ירושלים, משרד ראש הממשלה, עיריית ירושלים ומשרד התיירות לפיתוח המוצר התיירותי הלילי למבקרים בעיר העתיקה. אנו מאמינים בפיתוח העיר העתיקה תוך הרחבת פעילות התיירות הלילית בה. העיר העתיקה בירושלים הפכה בעת האחרונה לשוקקת חיים בשעות הערב והלילה ולמוקד משיכה אטרקטיבי לתיירים ומבקרים ישראלים".

לדברי מנכ"ל החברה העירונית אריאל, ציון ת'ורג'מן  "העיר ירושלים עומדת כבר זמן רב בשורה אחת עם ערים חשובות בעולם, ששמו דגש על פיתוח התרבות הלילית. בעיר ירושלים מושקעים כספים רבים במטרה לפתח את התיירות הלילית ולחשוף בפני קהל המבקרים המקומי ובפני התיירים את נפלאותיה של העיר גם בשעות הערב והלילה. אנו צופים כי, כמו בשנה שעברה, יגיעו לפסטיבל האבירים בעיר העתיקה בירושלים מבקרים רבים על מנת ליהנות  מפסטיבל תרבותי ועשיר, שיחזיר את המבקרים אחורה בזמן ויהנו מיותר מופעים ומייצגים באזור ממילא, בכיכר המוריסטאן, השוק וסמטאותיה היפות של ירושלים " .

הפסטיבל הינו יוזמת הרשות לפיתוח ירושלים, בשיתוף משרד ראש הממשלה ועיריית ירושלים, משרד התיירות ובניהול והפקת החברה העירונית "אריאל".

המפיק והמנהל האומנותי של הפסטיבל ג'קי בכר.

הפסטיבל מיועד למשפחות, תיירים ומבקרים ולדוברי כל השפות. אירועי הפסטיבל הינם חינם וללא תשלום!

המסעדות, בתי הקפה והשווקים באזור העיר העתיקה ושדרות "ממילא", מצטרפים אף הם לחגיגה הסתווית, יישארו פתוחים עד לשעות המאוחרות.

המסלול המעגלי  של הפסטיבל מתחיל  ומסתיים ברחבת הכניסה של השוק ומיועד לכל בני המשפחה.

האירועים הינם חינם וללא תשלום!

הכניסה לבר אבירים כרוכה בעלות של גביע יין מעץ שבסופה יקבל המבקר את גביע האבירים במתנה

 

פסטיבל  אבירים ודרקונים- אבירי הלילה בעיר העתיקה

יתקיים מידי יום חמישי בחודשים אוקטובר נובמבר,

החל מתאריך18.10 ועד  8.11,בין השעות בין השעות 18:00- 23:00.

 

 

לפרטים נוספים:  המוקד העירוני  106  או 02-5314600

אינטרנט:

http://www.jerusalem-oldcity.org.il

הצטרפו לדף הפייסבוק שלי: http://www.facebook.com/Ok.Hadar

2 מחשבות על “אבירי הלילה בעיר העתיקה עם ניר ברקת

השאר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s